Sprawdzamy konta Martina Chudego… czyste konta

Kibic  -  22 marca 2021 17:45
0
2945

Górnik Zabrze zremisował bezbramkowo z Rakowem. Czyste konto zachowane w meczu z Rakowem, było trzecim kolejnym spotkaniem na zero z tyłu. Martin Chudy pozostaje niepokonany od 278 minut. Ostatni raz, słowacki bramkarz wędrował po piłkę do siatki w 82. min spotkania przeciwko Legii.

Od tego momentu, żaden z rywali nie znalazł sposobu na pokonanie 31-latka. W sumie Martin Chudy już po raz dziewiąty zachował czyste konto w trwającym sezonie. W poprzednim rozgrywkach sztuka ta, udała się Chudemu 10-krotnie. Martin do Zabrza trafił w przerwie zimowej sezonu 2017/18. Zagrał wówczas w siedemnastu ligowych spotkaniach, w siedmiu z nich nie pozwolił się pokonać.

Aktualnie golkiper Górnika notuje serię trzech meczów z czystym kontem i jak dotąd wyrównał swój najlepszy wynik. Poprzednia passa rozpoczęła się 21 grudnia 2019 (3:0 z Jagiellonią) poprzez Koronę (0:0) i Arkę (2:0). 281 minut – tyle wówczas Chudy zdołał powstrzymywać przeciwników i do wyrównania tego osiągnięcia brakuje mu jeszcze 180 sekund. Słowak ma zatem wielką szansę poprawić swój najlepszy wynik pod tym względem.