Sparing: FK Čukarički – Górnik Zabrze 1:1. Pierwszy remis

g.rajda  -  30 stycznia 2019 17:17
0
5775

Przebywający na zgrupowaniu w cypryjskiej miejscowości Protaras piłkarze Górnika zremisowali z zespołem FK Čukarički 1:1. Bramkę dla zabrzan zdobył, Igor Angulo.

W zespole Górnika od początku spotkania wystąpił Adam Örn Arnarson. Pochodzący z Islandii 23-letni Arnarson jest nominalnym prawym obrońcą. W poprzednim spotkaniu przeciwko Teplicom Islandczyk rozegrał 45 minut. W szeregach obronnych oprócz Arnarsona oglądaliśmy Przemysława Wiśniewskiego, który pojawił się w miejsce Daniego Suareza. Na murawę od pierwszych minut wybiegł także Szymon Żurkowski od kilkudziesięciu godzin zawodnik włoskiej Fiorentiny.

Mecz rozpoczął się od szybkiego prowadzenia zabrzan. Niezawodny Igor Angulo już po siedmiu minutach zdobył gola dla Górnika. Serbowie odpowiedzieli po dwóch kwadransach gry i pierwsza połowa zakończyła się rezultatem remisowym.

W drugiej części wykazał się Martin Chudý. Słowacki bramkarz w 57 minucie obronił rzut karny. Żadnej z drużyn nie udało się jednak trafić do bramki rywali, tak więc w całym meczu utrzymał się wynik z pierwszej połowy, a to z kolei oznacza, że podopieczni Marcina Brosza zanotowali pierwszy remis w tegorocznych meczach sparingowych.

FK Čukarički – Górnik Zabrze 1:1 (1:1)

0:1 – Angulo, 7′
1:1 – Ovusu, 30′

FK Čukarički: N. Stevanović – M. Stevanović, Puškarić, Šapić, Bogosavac, Kiso, Docić, Aleksić, Ovusu, Kajević, Mudrinski.
Druga połowa: Belić – Kovač, Šarić, Stojanović, Tedić, Veličković, Vidosavljević, Đorđević, Luković, Zorić, Kopitović

Górnik Zabrze: Chudy – Arnarson, Wiśniewski, Bochniewicz, Koj, Matras, Wolsztyński (83′ Michalski), Żurkowski, Gvilia, Jimenez, Angulo (87′ Kiklaisz)
Rezerwowi: Bielica, Michalski, Hajda, Eizenchart, Kiklaisz
Trener: Marcin Brosz

W czwartek Górnik rozegra ostatnią grę kontrolną, rywalem zabrzan będzie cypryjski zespół AS Omónia Nikozja U-21.