Skauci z Włoch, Niemiec i Rosji oglądali Wielkie Derby Śląska

kamres  -  25 sierpnia 2013 10:29
0
967

nakoulma_gornik_ruch_1314

Derby pomiędzy Górnikiem Zabrze i Ruchem Chorzów zawsze przyciągają na stadion rzesze fanów, jak i również znanych osobistości. W piątek na trybunach zasiedli również skauci z Włoch, Niemiec i Rosji. Kogo obserwowali?

Stadion przy ulicy Roosevelta miał zaszczyt gościć Ryszarda Boska, byłego mistrza olimpijskiego i świata w siatkówce. Przed meczem w kuluarach dostrzegliśmy również selekcjonera reprezentacji Polski Waldemara Fornalika, który w przeszłości był trenerem obu ekip grających w Wielkich Derbach Śląska. Ponadto wśród zaproszonych gości znalazł się Edward Lorens, Andrzej Iwan, czy też stały bywalec Jacek Wiśniewski. Wśród kibiców zauważyliśmy Wernera Liczkę, niegdyś trenera zabrzańskiego zespołu.

W sprawach służbowych pojawili się również skauci z włoskiej Parmy i Fiorentiny, niemieckiego Freiburga oraz rosyjskiego Kubania Krasnodar, którzy mogli obserwować strzelca bramki dla Górnika Precuje’a Nakolumę. Jak donoszą media, w umowie piłkarza jest wpisany zapis mówiący, że zabrzanie oddadzą Górnikowi Łęczna 30 procent z transferu jeżeli Nakoulma trafi do Francji. Natomiast sprzedaż Burkińczyka do innych lig oznacza dla klubu czysty zysk bez dzielenia się kwotą transferu.

źródło: Roosevelta81.pl
foto: Kamil Dołęga/Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments