Ruch – Górnik 1:0. Nieskuteczność i liga ucieka

Milo  -  13 września 2015 17:49
0
1133

druzyna3_termalica_gornik_1516

Górnik Zabrze przegrał z Ruchem Chorzów 0:1. Na listę strzelców wpisał się Oleksy.

Minął dokładnie miesiąc odkąd Górnika objął Leszek Ojrzyński. Spotkanie z Ruchem miało pokazać w którą stronę idzie Górnik. W wyjściowym składzie znalazło się miejsce dla Michała Janoty kosztem Aleksandra Kwieka, ale na rozgrzewce kontuzji nabawił się Radosław Sobolewski, a trener dał szansę właśnie Kwiekowi.

Już po kilku minutach gry zabrzanie mogli objąć prowadzenie Madej dośrodkował do Szeweluchina, ale Ukrainiec minimalnie spudłował. W odpowiedzi Kasprzika postraszył Stępiński, jednak jego strzał o minimetry minął światło bramki. Po dobrych momentach tempo spotkania wyraźnie spadło i mogliśmy oglądać typowy mecz walki. Obie drużyny nie zamierzały odpuścić przez co gra była mocno chaotyczna. W końcówce spotkania mocno przycisnęli gospodarze, choć kilka akcji wybronił Kasprzik. Tuż przed przerwą świetnie dysponowany bramkarz Górnika skapitulował. Piłka odbiła się od Słodowego i trafiła pod nogi Oleksego, który wykończył akcje. Do przerwy Górnik schodził z jednobramkową stratą i bez celnego strzału na bramkę rywali.

Drugą połowę dobrze rozpoczął Górnik. Mocnym strzałem popisał się Kosznik, ale to było za mało, aby pokonać Putnockiego. Ruch nie pozostawał dłużny, a dobry strzał Zieńczuka obronił Kasprzik. Po chwili to zabrzanie mogli doprowadzić do wyrównania, ale pojedynek z Putnockim przegrał Korzym. Górnik zmuszony był do ataku pozycyjnego, a Ruch nastawiał się na kontrataki. Nadzieje „Trójkolorowych” na remis przedłużył Kasprzik, który obronił strzał z ostrego kąta Stępińskiego. W końcówce spotkania świetnie okazje zmarnowali kolejno Gergel, który fatalnie skiksował i Szeweluchin, który nie trafił czysto w piłkę. Górnik po tym spotkaniu na dobre zadomowił się w dnie tabeli.

Ruch Chorzów – Górnik Zabrze 1:0 (1:0)