Rezerwy Górnika wygrały ze Spartą Lubliniec. Kontuzja Karwota

Kaszpir  -  11 marca 2017 17:49
0
4350

Rezerwy Górnika Zabrze w ostatnim sparingu przed ligą wygrały ze Spartą Lubliniec 2:1. Na listę strzelców dla zabrzan dwukrotnie wpisał się Joachim.

Trener Józef Dankowski miał do swojej dyspozycji trzech zawodników, którzy stale trenują pod okiem szkoleniowca pierwszego zespołu – Marcina Brosza. Szansę gry dostali Kuchta, Olszewski, a także Karwot.

Pierwsze minuty spotkania były wyrównane, nieco lepsze wrażenie sprawiali „Spartanie”. W 12. minucie zawodnik gospodarzy – Kosiński, przeprowadził błyskotliwy rajd. Przy linii końcowej ograł naszych dwóch obrońców, zakładając im „siatki”, po czym, nie dał szans Kuchcie. Stracony gol podziałał na „Trójkolorowych” mobilizująco, gdyż po zaledwie sześciu minutach mieliśmy wyrównanie. Krótko rozegrany rzut rożny, po którym Karwot zdecydował się na strzał. Uderzenie obrońcy zdołał jeszcze odbić bramkarz, ale przy dobitce 17-letniego Joachima był bezradny. Niestety, chwilę później nasz obrońca musiał opuścić boisko z powodu kontuzji. – Będąc pod presją dwóch zawodników, oparłem odruchowo ciężar na jednej nodze na tym nierównym boisku, które bardziej przypomina łąkę – i nagle poczułem szarpnięcie w łydce – opisywał moment, w którym doszło do urazu sam poszkodowany. Pierwsze diagnozy nie brzmią optymistycznie, ale na szczegółowe badania trzeba poczekać.

W drugiej połowie pojawili się nowi zawodnicy na murawie. I ta część gry to już większa przewaga podopiecznych Dankowskiego. Taka gra przyniosła skutki w postaci drugiego gola świetnie dysponowanego Joachima z taką różnicą, że tym razem asystował mu Kulanek.

Zawodnicy oraz sztab szkoleniowy narzekali na stan boiska. – Sparingi służą celom szkoleniowym. Zawodnicy nie mogli w pełni pokazać tego nad czym pracowaliśmy zimą – tak na gorąco problemy z murawą podsumował Józef Dankowski.

Rezerwy w najbliższą sobotę rozpoczynają rundę wiosenną meczem u siebie z Lechią Dzierżoniów, która znajduje się w strefie spadkowej. Zapraszamy do wspierania naszych młodych zawodników!

Sparta Lubliniec – Górnik II Zabrze 1:2 (1:1)
1:0 – Kosiński, 12′
1:1 – Joachim, 18′ (asysta Karwot)
1:2 – Joachim, 79′ (asysta Kulanek)

Górnik (skład wyjściowy): Kuchta – Dyląg, Teichman, Wiśniewski, Karwot – Lasik, Pikul, Konieczny, Olszewski – Joachim, Krocz.
Ponadto zagrali: Szukała, Gruszka, Gajda, Wajsak, Polak, Kulanek
Trener: Józef Dankowski