Puchar Polski: Unia Dąbrowa Górnicza – Górnik II Zabrze 1:3. Idziemy dalej

Kaszpir  -  20 maja 2021 07:52
0
2495

W środowe późne popołudnie rozegrano cztery spotkania Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej. W jednej z par rywalizował Górnik II Zabrze. „Trójkolorowi” okazali się lepsi od Unii Dąbrowa Górnicza zwyciężając 3:1.

Mecz miał swoją dramaturgię. Już w 5. min spotkania boisko opuścić musiał Krzysztof Wingralek z powodu urazu głowy. Obrońcę Górnika do szpitala odwiozła karetka, naszemu  zawodnikowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia. W pierwszej połowie gospodarze nie wykorzystali znakomitej szansy na objęcie prowadzenia, marnując rzut karny.

Co nie udało się do przerwy, miejscowi uczynili po zmianie stron. W 49. min Syguła zdobył gola dla Unii, ale to było wszystko ze strony dąbrowian. Do wyrównania doprowadził Krzysztof Kiklaisz, który wykorzystał „jedenastkę” podyktowana zresztą po faulu na nim. Kolejne trafienie dołożył Bartłomiej Korbecki, a wynik mógł podwyższyć Jan Flak. Pomocni zabrzan zmarnował jednak rzut karny. Od nerwowej końcówki uchronił Górnika Kamil Lukoszek, ustalając w 83. min rezultat spotkania.

Rywala zabrzan w kolejnej rundzie poznamy na drodze losowania. Mecze półfinałowe rozegrane zostaną 9 czerwca. W sobotę natomiast, podopieczni Marcina Prasoła wracają do ligowych zmagań pojedynkiem w Tarnowskich Górach. Spotkanie z Gwarkiem odbędzie się w 22 maja, początek o godz. 17:00.