Przegląd minionego tygodnia: Niedzielne zwycięstwo poprawiło nastroje

Kaszpir  -  3 października 2016 16:43
0
1322

maly_kibic

W ostatnim tygodniu września wokół Górnika było raczej „spokojnie”. Nie działy się jakieś wyjątkowe wydarzenia. Głównie były to sprawy dotyczące zdrowia naszych zawodników. Poważne jak w przypadku Konrada Nowaka. Jak te dolegliwości mniej groźne, aczkolwiek dziesiątkujące naszych bramkarzy podczas treningów. Informowaliśmy o powołaniu Ćerimagicia na mecz z „Synami Albionu”, Armin niedzielnym występem potwierdził zwyżkę formy.

Jedną sprawę natomiast nagłaśnialiśmy codziennie, mianowicie zwracaliśmy się o pomoc tym, którzy sami sobie nie mogą pomóc. Nasz apel nie pozostał bez echa, wręcz przeciwnie ilość darów dostarczonych do punktu zbiórki przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów. W imieniu wszystkich czworonogów chcielibyśmy serdecznie podziękować.

O tym informowaliśmy w minionym tygodniu.

poniedziałek 26 września
Pomóż zwierzętom ze schroniska. Wielka zbiórka!
Dary zostaną przekazane na rzecz schroniska „Fauna” w Rudzie Śląskiej oraz „Psitul mnie” w Zabrzu.

wtorek 27 września
Do dyspozycji trenera pozostał tylko jeden bramkarz
Z trzech bramkarzy, którzy znajdują się w kadrze Górnika na treningach pojawia się tylko Grzegorz Kasprzik. Dwóch pozostałych – Mateusz Kuchta oraz Mateusz Michalski mają problemy zdrowotne.

środa 28 września
Armin Ćerimagić powołany na mecz z Anglią
Pomocnik Górnika Zabrze otrzymał powołanie na mecz eliminacyjny kadry U-21 Bośni i Hercegowiny przeciwko Anglii.

Dawid Plizga trenuje z drużyną
Dawid Plizga w 22. minucie meczu z Wigrami w Pucharze Polski musiał opuścić boisko z powodu kontuzji. Choć pierwsze diagnozy nie brzmiały najlepiej, okazało się, że na strachu się skończyło. 30-letni pomocnik trenuje już wspólnie z drużyną.

czwartek 29 września
Konrad Nowak przeszedł operację
Konrad Nowak przeszedł zabieg rekonstrukcji więzadeł krzyżowych. Jego przerwa w grze potrwa co najmniej pół roku.

piątek 30 września
Telewizja nie pokaże meczu Górnika ze Stomilem
Górnik Zabrze w 13. kolejce zmierzy przed własną publicznością ze Stomilem Olsztyn. Już wiadomo, że tego spotkania nie pokaże telewizja.

niedziela 1 października
Górnik – Chrobry 2:1. Zwycięstwo w ostatnich sekundach!
Górnik Zabrze wygrał z Chrobrym Głogów 2:1. Zwycięstwo w ostatnich sekundach meczu zapewnił Angulo.