Przedłużyć zwycięską serię spotkań

W.  -  26 września 2021 08:36
1
1091

Dokładnie tydzień temu w niedzielę nasz zespół rozegrał domowe spotkanie z Wartą Poznań, pokonując rywali 1:0 po bramce Jesusa Jimeneza. Dzisiaj Trójkolorowi stoczą kolejny ligowy pojedynek, tym razem mierząc się na wyjeździe z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza. Początek tego spotkania wyznaczony został na godzinę 12:30, a nad jego prawidłowością czuwał będzie Łukasz Szczech.

Ostatnie dni piłkarze Górnika Zabrze mogą zaliczyć do udanych. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, biało-niebiesko-czerwoni w ubiegłą niedzielę świętowali, pokonując na Arenie im. Ernesta Pohla, Wartę Poznań 1:0. Trzy dni później rozegraliśmy kolejny dobry, a przede wszystkim zwycięski mecz w ramach 1/32 finału Pucharu Polski, pokonując Radomiaka Radom 2:0. Także w tym spotkaniu na liście strzelców zapisał się najskuteczniejszy strzelec Górnika, Jesus Jimenez, który w 81. minucie podwyższył rezultat na 2:0. Pierwszą bramkę dla naszej drużyny zdobył w 38. minucie, zakontraktowany przed miesiącem David Toshevski. Dzień później, w czwartek pucharowe spotkanie rozegrała  Termalika, która choć w Ekstraklasie radzi sobie bardzo kiepsko, to wyjazdową potyczkę ze Śląskiem Wrocław wygrała, zapewniając sobie awans do dalszej fazy Pucharu Polski.

Jeden zwycięski mecz Słoników nie zmienia jednak faktu, że beniaminek z Niecieczy, to aktualnie zespół, który po powrocie do najwyższej Polskiej klasy rozgrywkowej radzi obie poniżej wszelkich oczekiwań, zajmując aktualnie ostatnie miejsce w tabeli. Nasz dzisiejszy rywal powrócił do Ekstraklasy w bieżącym sezonie po trzech latach przerwy. Po ośmiu kolejkach, w których podopieczni Mariusza Lewandowskiego rozegrali siedem spotkań, Termalika ma w swym dorobku tylko trzy punkty, uzyskane dzięki trzem remisom [ 1:1 ze Stalą Mielec (d), 2:2 z Wisłą Kraków (d) i 0:0 z Wartą Poznań (w)]. Bilans bramkowy Słoni to sześć goli zdobytych i 11 straconych. Znacznie lepiej od swego przeciwnika radzi sobie Górnik, choć także poniżej oczekiwań swych wiernych fanów. Czternastokrotni mistrzowie Polski po siedmiu rozegranych meczach zajmują 11. lokatę i w Niecieczy wystąpią w roli faworyta. Liczymy, że podbudowani ostatnimi spotkaniami piłkarze powalczą o kolejne ligowe zwycięstwo, dopisując do swego stanu komplet punktów, pozwalając nam na świętowanie trzeciego z rzędu zwycięstwa, na które wszyscy liczymy. Do boju Górnicy!