Pomóż bezdomnym i ubogim. Wielka zbiórka przed meczem z Miedzią!

Ewa  -  16 listopada 2016 16:28
0
1197

grafika-2-strona-zbiorka

Nadchodzi zima, bardzo ciężki czas dla ludzi w trudnych sytuacjach życiowych – biednych, pokrzywdzonych, chorych, a także matek z dziećmi, które były zmuszone opuścić swoje domy.

Zapraszamy wszystkich kibiców do wzięcia udziału w zbiórce dla osób potrzebujących, przebywających w placówkach w Zabrzu.

Każdy, kto chce pomóc, może to uczynić przed najbliższym meczem Górnik Zabrze – Miedź Legnica, który odbędzie się w najbliższą niedzielę (20.11). Czekamy na Was na placu wschodnim przy białej kasie obok stoiska „Socios” od godziny 16:30 do pierwszego gwizdka sędziego.

Razem możemy pomóc bezdomnym i ubogim ofiarując na rzecz przedstawionych ośrodków najbardziej potrzebne rzeczy.

Zbieramy: środki czystości w tym chemia gospodarcza (m.in.: płyny do podłóg, dezynfekcji sanitariatów, płyny do naczyń, mleczka czyszczące itp.), worki na śmieci 35l i 120l, środki higieny osobistej (mydła, szampony itp.), ręczniki, bieliznę pościelową, prześcieradła nieprzemakalne, talerze, garnki, sztućce, drobny sprzęt kuchenny typu chochle, sitka itp., leki, opatrunki, zabawki dla dzieci, odzież, obuwie i inne tego typu potrzebne rzeczy codziennego użytku.

Ośrodek wsparcia dla kobiet (przebywa w nim 25 osób, połowę z tej liczby stanowią dzieci) ma charakter terapeutyczny. Kobiety przebywające w ośrodku biorą udział w programie obejmującym: zajęcia psychoedukacyjne, pomoc pedagogiczną, pomoc prawną. Pomoc organizowana w ośrodku poza zapewnieniem podstawowych potrzeb (tj. schronienie, wyżywienie) ukierunkowana jest na pomoc w odzyskaniu zdolności do pełnienia ról rodzinnych i społecznych. Od 1997r. wsparciem objętych zostało ponad 2000 osób.

Przytulisko (obecnie przebywają w nim 42 osoby) to ośrodek, który pomaga: osobom bezdomnym, osobom doświadczającym kryzysu życiowego, osobom opuszczającym zakłady karne, osobom starszym bez dochodu. Ośrodek oferuje: pomoc w rozwiązywaniu życiowych problemów, zajęcia o charakterze psychodedukacyjnym, konsultacje z lekarzem psychiatrą, psychologiem, terapeutą ds. uzależnień, współpracę z pracownikiem socjalnym, aktywizację społeczną i zawodową, możliwość uczestnictwa w pracach społecznie użytecznych.

Za wszelką pomoc dziękujemy!

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments