Pomeczowe wypowiedzi trenerów: „Będzie się czym emocjonować wiosną”

0
985

Ryszard_Wieczorek_konferencja
– W przeciągu całego spotkania byliśmy zespołem lepszym –
powiedział Ryszard Wieczorek, trener Górnika, na konferencji po wygranej w Pucharze Polski z Legią Warszawa.

Jan Urban (Trener Legii): – Nie chcieliśmy dać prezentu z okazji jubileuszu, ale tak się stało. Górnik wygrał zasłużenie. Byliśmy na tle Górnika wolniejsi, słabsi fizycznie. To był ósmy nasz mecz co trzy dni. Szkoda, że mieliśmy o jeden dzień mniej odpoczynku niż rywale, a przy takim maratonie to dużo. Nie potrafiliśmy się zregenerować i to było widać. Nie jest prostą sprawą zrobić dublet co rok. Chcieliśmy tego dokonać, ale wiedzieliśmy, że spotkanie z Górnikiem jest drogą do finału, bo wiadomo było kto pozostał w grze. Niestety, to co dziś byliśmy w stanie pokazać, to było na Górnika za mało. Mieliśmy słabsze momenty, które wynikały z tego, że rywale byli szybsi, agresywniejsi, mocniejsi. Niewiele nam wychodziło, 2-3 zawodników, szczególnie w pierwszej połowie, zagrało po prostu słabo.

Ryszard Wieczorek (trener Górnika): Rozegraliśmy dobry mecz. W drugiej połowie przy prowadzeniu 2:0 Legia nas mocno naciskała. Musieliśmy się trochę cofnąć i bronić, ale byliśmy zespołem lepszym w przeciągu całego spotkania. Nie pozwoliliśmy Legii na grę w ataku pozycyjnym. Nerwowo zrobiło się tylko po stracie bramki. Fajnie, że zagraliśmy taki dobry mecz z takim rywalem jak Legia. Gramy dalej w Pucharze Polski, jesteśmy tuż za Legią w lidze i będzie się czym emocjonować wiosną.