Podsumowanie 7. kolejki I ligi. Porażka lidera w Tychach, „GieKSa” pnie się w górę

Kaszpir  -  3 września 2016 23:00
0
944

podsumowanie_kolejki_grafika

Lider z Suwałk „zaliczył wpadkę” w Tychach, przegrywając z miejscowym GKS-em. Porażkę Wigier wykorzystało Zagłębie, które przywiozło trzy punkty z boiska czerwonej latarni z Pruszkowa. Przypomnijmy, że sosnowiczanie pozostali jako jedyni, niepokonaną drużyną w lidze.

„Już nie idzie Podbeskidzie”, można odnieść się do ostatnich poczynań „Górali”. Trzecia kolejna porażka, powoduje obsuwanie się zespołu Dariusza Dźwigały w dół tabeli. W odwrotnym kierunku podąża GKS Katowice. Popularna „GieKSa” drugi raz z rzędu odniosła zwycięstwo i krok po kroku przesuwa się w kierunku czołówki. Przypomnijmy, że katowiczanie przegrali tylko jeden mecz, na inaugurację z aktualnym liderem z Suwałk. Pierwszy raz gorycz porażki zaznali piłkarze Chojniczanki, którzy nie sprostali na wyjeździe Miedzi. Chrobry już na kolejnym wyjeździe zaaplikował gospodarzom cztery trafienia. Tym razem lanie dostała Stal Mielec.

Z racji tego, że do rozegrania w tej kolejce pozostały jeszcze trzy spotkania nie podajemy statystyk siódmej kolejki. Warto za to wyróżnić najlepszego snajpera I ligi Sławomira Patejuka. Piłkarz Wisły dołożył kolejne trafienie w meczu ze Stomilem i łącznie na koncie ma już 6. trafień.

Kolejny mecz siódmej serii dopiero we wtorek w Siedlcach. Natomiast dwa ostatnie spotkania odbędą się jak już informowaliśmy 14 września.

Wyniki 7. kolejki I ligi

Miedź Legnica – Chojniczanka Chojnice 2:0
Podbeskidzie Bielsko-Biała – GKS Katowice 0:2
GKS Tychy – Wigry Suwałki 2:1
Stal Mielec – Chrobry Głogów 1:4
Wisła Puławy – Stomil Olsztyn 1:1
Znicz Pruszków – Zagłębie Sosnowiec 1:4

6 września(wtorek)
19:00 Pogoń Siedlce – Drutex-Bytovia Bytów

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments