Podsumowanie 4. kolejki I ligi. Wigry lepsze od Wisły w meczu kolejki, poprawa nastrojów w Zabrzu

Kaszpir  -  21 sierpnia 2016 19:49
0
1045

podsumowanie_kolejki_grafika

Mecz kolejki w Suwałkach nie zawiódł, druga i trzecia drużyna stworzyły ciekawe widowisko. Goście z Puław strzelili pierwszą i ostatnią bramkę w meczu, ale ze zwycięstwa cieszyli się miejscowi, którzy w międzyczasie trzykrotnie pakowali piłkę do bramki Wisły. Tym samym Wigry zdobyły już dziesięć „oczek”.

Nie zostali jednak samodzielnym liderem, ponieważ Podbeskidzie po raz trzeci wygrało na wyjeździe 2:0. Górnik po raz pierwszy nie zanotował strat w postaci bramek co pomogło w odniesieniu premierowej wygranej.

Po jednym punkcie mogą sobie dopisać natomiast oba GKS-y. Remisy na wyjazdach w obu klubach raczej przyjęto z zadowoleniem. Dodajmy, że Goncerz zmarnował rzut karny, a w dodatku katowiczanie kończyli mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Sebastiana Nowaka, który w okolicach środka pola niczym Neuer próbował przerwać kontratak rywali. Pewne zwycięstwo nad beniaminkiem z Mielca odniosła Olimpia dla której było to również pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, Stal z kolei zaznała w końcu goryczy porażki. Kolejkę zakończyło spotkanie w Sosnowcu, gdzie Zagłębie bez większych problemów pokonało Sandecję.

Nasz środowy przeciwnik, czyli ekipa z Nowego Sącza w słabym stylu przegrała swój pierwszy mecz w sezonie. Warto dodać, że asystę przez niemal połowę boiska przy pierwszym straconym golu zanotował Korzym, który zagrał piłkę w kierunku własnych obrońców, tam do „futbolówki” dopadł jeden z zawodników Zagłębia i otworzył wynik spotkania. Czasu na wyciągnięcie wniosków po tak słabym występie (szczególnie w pierwszej połowie) nie ma, bo już w środę mecz z Górnikiem.

Frekwencja niestety na kolana nie powala, mecze bezpośrednio na stadionach oglądało zaledwie 20 tys. osób i znów pod tym względem najlepiej wyglądało Zabrze. Piłkarze do siatki trafiali 22 razy. Dodajmy, że do czołówki strzelców doskoczył Roman Gergel. Jedna czerwona kartka oraz 35 żółtych to bilans karkowy ostatniej kolejki. W tym sezonie goryczy porażki nie zaznało jeszcze 5 drużyn.