Pod lupą: Dżikamai Gwaze i Grzegorz Bonin

Luq  -  26 sierpnia 2014 07:22
0
1081

pod_lupa_3

Zabrzanie w nowym sezonie grają żelazną jedenastką, więc mamy często dylemat kogo wybrać do rubryki „Pod lupa”. W meczu z Górnikiem Łęczna, z powodu kontuzji, nie zagrał Błażej Augustyn a jego miejsce w składzie zajął Dżikamai Gwaze, więc postanowiliśmy prześledzić poczynania gracza z Zimbabwe. Z drugiej strony „szarpnęła” nas nutka sentymentu, więc pod nasze szkiełko wpadł Grzegorz Bonin.

Dżikamai Gwaze

Kontakty z piłką – 48 (z czego 26 w pierwszej połowie) – Ustawiony jako defensywny pomocnik, choć woli grac bardziej z przodu. Pokazał, że jest jednak wszechstronnym zawodnikiem.
Strzały celne – 0
Strzały niecelne – 1 (0)W 52′ uderzył z około 25 metrów wysoko ponad bramką.
Strzały zablokowane – 0
Podania celne – 35 (22) – Niestety prawie wszystkie podania były do tyłu lub w do boku, czyli bez ryzyka. Gdy raz zdecydował się zaryzykować, „Trójkolorowi” stworzyli sobie dobrą sytuację.
Podania niecelne – 3 (0) – Wszystkie w drugiej części gry i na połowie przeciwnika.
Podania kluczowe – 0

Pojedynki główkowe wygrane – 9 (4) – Sporo „nagłówkował” się tego dnia, udało mu się nawet kilka razy przeskoczyć Przemysława Kazimierczaka, choć dzieli ich ponad 10cm różnicy. Gwaze 179cm, Kazimierczak 191cm.
Pojedynki główkowe przegrane – 7 (6) – Przegrane w większości z wyżej wspomnianym Kazimierczakiem.
Faulował – 2 (0) – Jak na defensywnego pomocnika zagrał bardzo czysto.
Faulowany – 1 (1) – W 15′ przy główce faulował go Bonn
Wybicia – 9 (5) – Całkiem sporo
Straty – 2 (0) Obie miały miejsce w ataku. Bez konsekwencji.
Przechwyty – 11 (5)
– Już wcześniej pokazywał, że to jego silna strona i chyba dlatego jest ustawiany bardziej z tyłu. Liczba ta robi wrażenie.
Bramki – 0
Asysty – 0

Spalone – 0

Grzegorz Bonin

Kontakty z piłką – 47 (z czego 21 w pierwszej połowie) – W Łęcznej się odbudował i wyrasta na lidera Górników. Ma dużo swobody w poruszaniu się po boisku i często zmienia pozycje.
Strzały celne – 2 (1) – W 40′ uderzył mocno zza pola karnego, piłka leciała w środek bramki, ale Steinbors miał i tak z nią trochę kłopotów. W 89′ podobną sytuację pewnie obronił nasz bramkarz.
Strzały niecelne – 0
Strzały zablokowane – 0 – W 10′ mógł znaleźć się „sam na sam” z Pavelsem, jednak ofiarnie interweniował Adam Danch.
Podania celne – 24 (11)
Podania niecelne – 8 (4) – Trzy z tych podań to groźne wrzutki w pole karne zabrzan. Na szczęście obrońcy i bramkarz byli na miejscu.
Podania kluczowe – 1 (0) – W 47′ idealnie dograł w pole bramkowe i tylko ofiarność naszej defensywy zapobiegła bramce.
Pojedynki główkowe wygrane – 2 (2) – Nie angażował się w tym elemencie.
Pojedynki główkowe przegrane – 0
Faulował – 1 (1) – Gwazego przy główce.
Faulowany – 1 (0)
Wybicia – 1 (1)

Straty – 8 (5) – Dużo, ale wynikały one z jego ofensywnej gry i… dobrej obrony zabrzan.
Przechwyty – 1 (0) – Nie brał udziału w destrukcji.
Spalone – 2 (1)

Bramki – 0
Asysty – 0

Nasz komentarz: – Dżiakamai Gwaze zagrał bardzo przyzwoite zawody. Szczególnie cieszą jego odbiory piłki i przerywanie akcji wybiciami. Pozycja na jakiej był ustawiony niweluje niestety jego ofensywne umiejętności, które są nieprzeciętne. Na minus można też zapisać sytuację, gdy pozwolił w pierwszej połowie oddać groźny strzał Boninowi.  Z kolei Grzegorz Bonin należał do najlepszych zawodników swojej drużyny. To po jego strzałach przyjezdni byli najbliżej zdobycia gola. Szkoda, że takiej formy nie prezentował przed rokiem gdy próbował się odbudować w Zabrzu. Trzeba jednak mieć na uwadze, że „Boniek” dobre zagrania dość często przeplata bardzo słabymi.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments