Piast – Górnik kibicowsko. Gliwice miasto Górnika!

Slazier  -  5 marca 2018 19:36
0
5741

Derbowy pojedynek Górnika z Piastem został przerwany w wyniku zachowania kibiców miejscowych, przy stanie 1:0 dla gospodarzy. Spotkanie z trybun stadionu przy Okrzei oglądało 5579 widzów.

Klub z Gliwic przyznał nam jedynie 496 biletów na to spotkanie (więcej tutaj). W związku z tak małą ilością wejściówek nie trafiły one do ogólnej sprzedaży. Z dopingiem ruszyliśmy od pierwszej minuty. Śmiało można powiedzieć, że stał on na dobrym poziomie, i można jedynie żałować, że na sektorze nie zasiedliśmy w większej liczbie. Oczywiście nie mogło zabraknąć wzajemnych bluzgów. My staraliśmy się skutecznie prowokować kibiców gospodarzy śpiewając m. in. „Jesteśmy u siebie”.

W drugiej połowie ściągnęliśmy wszystkie nasze flagi, by na koniec meczu zaprezentować swoją „oprawę”. Na płocie zawisły dwie kolejne flagi Piasta, które po kilku minutach spalone zakończyły swój żywot. Doskonale wiadomo co zdarzyło się później, a o wyczynach kiboli Piasta pisaliśmy w tym miejscu.

Ekstraklasa wydała oświadczenie w sprawie przerwania meczu. Dzisiaj ma się odbyć nadzwyczajne posiedzenie Komisji Ligi, która będzie obradowała nt. weryfikacji zawodów, a także kar dyscyplinarnych.

Tego dnia wywiesiliśmy następujące flagi: „Torcida Gliwice”, „Konfederatka”, „14.12.1948”, „Górnik Zabrze”, „1948”, „Herb”, „Władcy Górnego Śląska”, „Ultras”, Śp. Pastor” oraz transparenty „Żołnierze Wyklęci Na Zawsze W Pamięci” i „Cechu, Gori, Łysy, Kazik PDW”.

Kibice Piasta traktują każdy mecz z Górnikiem, jako najważniejsze wydarzenie w sezonie. Wielka mobilizacja, internetowe zapowiedzi (w których są mistrzami), plakaty, transparenty miały przyciągnąć na stadion komplet publiczności. Dobrze wiemy, że nic z tego nie wyszło. Po odliczeniu naszej liczby, a także liczby KKN-u, można łatwo stwierdzić, że pojawili się na tym meczu w ok. 5 tys. widzów. Efekt marny, ale zapewne znajdą wiele powodów na swoje usprawiedliwienie. Oprócz bardzo częstych bluzgów starali się dopingować swoją drużynę, jednak również wokalnie nie zaprezentowali niczego szczególnego.

W drugiej połowie przygotowali oprawę na którą składała się sektorówka „Szlachta Gliwic”. Prezentację uzupełniła odpalona pirotechnika, m. in. race oraz stroboskopy.

Piast zawiesił następujące płótna: „Okrzei”, „A.C.A.B.”, „Szlachta Gliwic”, „Rekin”, „Piastoholicy”, „Bate”, „Gliwiczanie”, „Bate Fans”, „Ufo”, „PG”, „1945”, „Honor Miasta”, „Piast Gliwice”, oraz transparent „Krystian, Drupi, Wafel, Zizi, Franek, Guli, Nowak PDW”.

Ponownie przypominamy o trwającej sprzedaży biletów na ligowe spotkanie z Zagłębiem Lubin (9.03), towarzyski mecz z Hajdukiem (24.03) oraz półfinałowy pojedynek z Legią Warszawa (3.04) w ramach rozgrywek o Puchar Polski.