Komunikat Ekstraklasy S.A.

Kibic  -  4 marca 2018 12:17
0
7680

W związku z wydarzeniami, do których doszło podczas meczu 26 kolejki Ekstraklasy pomiędzy Piastem Gliwice i Górnikiem Zabrze, skutkującymi przerwaniem zawodów przed upływem regulaminowego czasu gry, Komisja Ligi informuje, że zostało wszczęte postępowanie dyscyplinarne w sprawie. Oba kluby wraz ze stowarzyszeniami kibiców zostały wezwane do złożenia wyjaśnień jutro, 5 marca 2018 roku, podczas nadzwyczajnego posiedzenia Komisji Ligi.

– Decyzja sędziego oraz delegata PZPN o niekontynuowaniu zawodów była jak najbardziej słuszna. Żaden mecz nie może być rozgrywany, gdy istnieje zagrożenie dla bezpieczeństwa jego uczestników. To, co się stało w Gliwicach, jest absolutnie niedopuszczalne. Takie akty chuligaństwa zasługują na najwyższe potępienie i trzeba je zwalczać jak najsurowszymi środkami – powiedział prezes Ekstraklasy S.A. Marcin Animucki.

– Oczekujemy od organów państwa wsparcia oraz szybkiego zatrzymania i ukarania sprawców. Ekstraklasa S.A. oraz Komisja Ligi dopilnują, aby kluby wyegzekwowały zakazy stadionowe nałożone na osoby, które doprowadziły do przerwania zawodów – dodał prezes Animucki.

Źródło: Ekstraklasa S.A.
Foto: Ekstraklasa S.A.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments