Pavels Steinbors: Mateusz Kuchta będzie bramkarzem klasy światowej

Torcidos  -  15 lipca 2014 07:45
0
1184

Steinbors_Ruch1314

– Jestem bardzo szczęśliwy, że dostałem powołanie do reprezentacji. Było to bardzo dobre doświadczenie, a przede wszystkim wielki honor dla Górnika, że doczekał się kolejnego reprezentanta – mówi w rozmowie z Roosevelta81.pl Pavels Steinbors, bramkarz Górnika Zabrze.

Pavels Steinbors w poprzednim sezonie był pewnym punktem w bramce Górnika. Łotysz znakomitymi występami zwrócił na siebie uwagę selekcjonera Mariansa Paharsa. – Jestem bardzo szczęśliwy, że dostałem powołanie do reprezentacji. Było to bardzo dobre doświadczenie, a przede wszystkim wielki honor dla Górnika, że doczekał się kolejnego reprezentanta. Golkiper „Trójkolorowych” musi jednak poczekać na swój debiut w narodowych barwach. – Nie udało mi się rozegrać ani jednego meczu. Selekcjoner podkreślił jednak, że jest zadowolony z mojej postawy i mogę się spodziewać kolejnych powołań.

W meczu z GKS-em Katowice kilka razy bramkarz Górnika odważnie wychodził poza pole karne niczym Manuel Neuer na Mistrzostwach Świata w Brazylii. – Manuel Neuer jest jednym z najlepszych bramkarzy na świecie, natomiast ja jestem kilka dobrych poziomów niżej – ocenia z dystansem Łotysz. Wraz z początkiem przygotowań z wypożyczenia do Górnika wrócił Mateusz Kuchta. Jak doświadczony bramkarz ocenia młodszego kolegę po fachu? – Mateusz jest naprawdę wielkim talentem. Jeśli nadal będzie się rozwijał w ten sposób, to będzie bramkarzem klasy światowej.

Z pierwszym zespołem Górnika trenuje też Marcin Michalak. Jest to 20-letni golkiper, który  ostatnio był wypożyczony do Nadwiślana Góra.

Źródło: Roosevetla81.pl
Foto:  Ewa Dolibóg/Roosevelta81.pl

 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments