Pamiętne WDŚ ostatnich lat kibicowsko: Teatr jednego aktora!

g.rajda  -  4 kwietnia 2015 15:26
0
1336

29.08.2010_Gornik_Ruch_oprawa_konfetti3

W sezonie 2008/2009 niestety spadliśmy z Ekstraklasy, więc w roku 2009 Derby nie były rozgrywane. Rozłąka z tym wydarzeniem nie trwała jednak długo, bo już 29.08.2010 roku przyszedł czas na kolejne piłkarskie święto! Kibice przy Roosevelta 81 po raz kolejny zebrali się licznie, aby wspomóc piłkarzy w drodze po zwycięstwo.
29.08.2010_Gornik_Ruch_transparent

93. WDŚ rozegrane przy Roosevelta przyciągnęły na trybuny 12,5 tysiąca widzów. Zabrakło kibiców „niebieskich” przez co fanom z Zabrza udostępniony został cały obiekt łącznie z sektorem gości i sektorami buforowymi. Na długo przed rozpoczęciem spotkania młyn dosłownie pękał w szwach. Każdy w tym jakże ważnym dniu chciał zasiąść na trybunie najzagorzalszych fanów Górnika tym samym uczestniczyć w tworzeniu oprawy i wspólnie dopingować piłkarzy.

29.08.2010_Gornik_Ruch_kibice

Na wejściu zaprezentowana została sporych rozmiarów sektorówka, której hasłem przewodnim było słowo „Ultras”. Po obu stronach namalowane zostały maski nawiązujące do teatru, po środku natomiast znajdowała się tarcza z wymalowanym symbolem Górnika. Na płocie rozciągnięty został transparent „TEATR JEDNEGO AKTORA” i to miało bezpośrednio przekazać piłkarzom Górnika kto tym jedynym aktorem miał być.

29.08.2010_Gornik_Ruch_oprawa

Od pierwszych minut spotkania kibice z „Młyna” ruszyli z konkretnym dopingiem. Do odśpiewanego „Górniku jesteśmy z Tobą…” przyłączył się cały stadion co spowodowało ciarki na ciele niejednego kibica, mieliśmy moc! Z resztą, tego dnia kibice innych sektorów bardzo chętnie włączali się do dopingu co działało bardzo pozytywnie na naszych piłkarzy. Warto zaznaczyć, że na trybunie „pod zegarem” kolejny raz zawisł transparent: „Nowy stadion potrzebny od zaraz”. Było to 5 lat temu… a stadionu nadal nie ma.

29.08.2010_Gornik_Ruch_transparent_stadion

Równo z gwizdkiem rozpoczynającym drugą połowę w górę poszła bardzo duża ilość konfetti. Prezentacja wypadła wyśmienicie, wszystko idealnie zgrało się w czasie. Zaraz po tym na sektorze pojawiły się flagi na kijach w trójkolorową szachownicę.

29.08.2010_Gornik_Ruch_oprawa_konfetti29.08.2010_Gornik_Ruch_oprawa_flagowisko

Dalsza część spotkania to niesłabnący doping i oczekiwanie na bramkę strzeloną przez naszych piłkarzy i potwierdzenie kto rządzi na Śląsku. W końcu ten moment nastąpił! W 82. minucie do bramki bezpośrednio z rzutu wolnego trafił Mariusz Magiera i jak się później okazało to on zagrał główną rolę w przedstawieniu przygotowanym przez piłkarzy Górnika Zabrze!

Po meczu zabawa trwała w najlepsze, piłkarze długo nie schodzili do szatni bawiąc się i śpiewając razem z kibicami. Zwycięstwo w Wielkich Derbach Śląska cieszyło podwójnie, miejmy nadzieje, że i w tym roku, w najbliższy poniedziałek dane nam będzie świętować zwycięstwo.

29.08.2010_Gornik_Ruch_pilkarze_zabawa

Galeria ze spotkania cz.1
Galeria ze spotkania cz.2

Doping i oprawy:

[youtube id=”X717Tc_jG0s”] [youtube id=”mFFfDcw2OxI”] [youtube id=”jfEnrqkLgX4″]

Pamiętna bramka Magiery:

[youtube id=”V4zkbKq16NM”]

stadion_potrzebny_od_zaraz

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Torcida.eu

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments