Ostatni sprawdzian trójkolorowych przed startem Ekstraklasy

W.  -  15 lipca 2019 13:35
0
4319

Dzisiaj podopieczni Marcina Brosza rozegrają ostatni sparing przed startem nowego sezonu PKO Ekstraklasy. Tegoroczne rozgrywki, na które z niecierpliwością czekają fani zabrzańskiego Górnika, wznowione zostaną już w najbliższy weekend. Pierwszą kolejkę zainauguruje piątkowy pojedynek w Gdyni, gdzie miejscowa Arka zmierzy się o pełną pulę ligowych punktów z Jagiellonią Białystok. Zanim jednak na dobre rozpocznie się nowy, pełen piłkarskich emocji sezon, przed nami ostatni mecz testowy z udziałem  czternastokrotnego mistrza Polski.

Nasz dzisiejszy rywal to klub Atlantas Kłajpeda, założony w 1962 roku. Od momentu utworzenia największymi osiągnięciami litewskiej drużyny było dwukrotne zdobycie Pucharu Litwy w 2001 i 2003 roku. Klub z siedzibą w Kłajpedzie nigdy nie sięgnął po mistrzostwo kraju, trzykrotnie zaś zajął drugie miejsce w tabeli i pięciokrotnie uplasował się na trzeciej lokacie w A lyga, będącej najwyższą w hierarchii ligą piłkarską u naszych wschodnich sąsiadów. Ubiegły sezon (2018) Atlantas zakończył na szóstym miejscu w stawce.

W sobotę z litewskim klubem, przy okazji prezentacji zespołu zmierzyła się Jagiellonia Białystok, pokonując naszego dzisiejszego rywala 3:0, po golach Ognjen Mudrinskiego (42′) i Jesúsa Imaza (77′), (88′). W barwach naszego litewskiego przeciwnika mecze rozgrywają piłkarze, którzy swoich sił próbowali niegdyś także w naszym kraju, mowa między innymi o Tadasie Labukasie, który występował w Arce Gdynia i Miedzi Legnica oraz Klimasie Gusočenko, znanym z występów we Flocie Świnoujście i Wiśle Puławy.

Mecz kontrolny pomiędzy Górnikiem a Atlantasem rozegrany zostanie dzisiaj (15 lipca) na Arenie im. Ernesta Pohla. Pierwszy gwizdek arbitra rozlegnie się punktualnie o godzinie 17:00. Zapraszamy na ostatni przed sezonem testowy mecz w wykonaniu trójkolorowych. Jednocześnie przypominamy, że na spotkanie obowiązują zarówno karnety dedykowane na rundę jesienną, jak i na cały sezon 2019/2020. Dla kibiców udostępniona zostanie dolna część trybuny wschodniej, a wraz z nią 5175 miejsc. Bilety na mecz sparingowy można zakupić za pośrednictwem strony internetowej, jak również w stałych punktach sprzedaży stacjonarnej. Wejściówki w cenie 10 złotych za bilet normalny oraz 5 złotych za bilet ulgowy w dniu można będzie nabyć także w kasie niebieskiej, która uruchomiona została dla kibiców w samo południe generalnego sprawdzianu przed startem PKO Ekstraklasy.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

 

 

 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments