Oślizło i Anczok dołączą do Klubu Wybitnego Reprezentanta Polski

Milo  -  10 października 2014 15:48
0
917

oslizlo_stanislaw_1213

Przed meczem eliminacyjnym mistrzostw Europy pomiędzy Polską i Niemcami, kolejni znakomici przed laty piłkarze Górnika trafią do Klubu Wybitnego Reprezentanta Polski. W tym szacownym gronie znajdą się m.in. Stanisław Oślizło i Zygmunt Anczok.

Klub Wybitnego Reprezentanta, poprzez uhonorowanie najwybitniejszych piłkarzy Polski, daje wyraz uznania dla ich talentu, cech charakteru, sportowych dokonań i wkładu w rozwój polskiego piłkarstwa. Członkami Klubu zostają piłkarze, którzy w pierwszej reprezentacji rozegrali minimum 80 meczów międzypaństwowych. Członkami honorowymi klubu mogą ponadto zostać kadrowicze, którzy nie rozegrali wymaganego minimum spotkań, jednak wyróżnili się szczególnymi osiągnięciami sportowymi oraz postawą poza boiskiem.

– Nie mam na koncie wymaganej ilości spotkań, ale zmieniły się kryteria i zostałem zaproszony do Warszawy – przyznaje Oślizło, aktualnie doradca zarządu Górnika Zabrze. – Zagrałem 58 spotkań w reprezentacji Polski, ale w tej liczbie była tylko jedna „połówka”. W sobotę przed meczem z Niemcami mam dostać nominację do tego Klubu. Bardzo się cieszę z tego  wyróżnienia, w końcu zostałem doceniony, tak jak „Zyga” Anczok i inni wybitni piłkarze Górnika – dowodzi Oślizło.

Oślizło i Anczok obowiązkowo obejrzą na Stadionie Narodowym elektryzujący wszystkich mecz biało-czerwonych z Niemcami. Jako ciekawostkę podajmy, że w pierwszym powojennym spotkaniu  tych drużyn (1959 r., Hamburg, 1:1), zagrało dwóch piłkarzy Górnika Zabrze. Mianowicie Ernest Pohl i Stefan Florenski.

Źródło: gornikzabrze.pl
Foto: Kamil Dołęga/Roosevetla81pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments