„Obyśmy byli zadowoleni po meczu, to jest najważniejsze”

Milo  -  6 grudnia 2013 15:52
0
1005

małkowski_widzew

Musimy zagrać maksymalnie skoncentrowani, pamiętając o tym, by nie popełnić prostych błędów – powiedział Maciej Małkowski, pomocnik Górnika Zabrze, na konferencji przed 100 WDŚ.

Maciej Małkowski (pomocnik Górnika): Rzeczywiście, mam wspomnienia tylko z jednych derbów., w których grałem. Tylko raz grałem w takim meczu, ale pochodzę z regionu śląskiego i zawsze śledziłem potyczki derbowe Górnika z Ruchem. Teraz jestem częścią tych derbów i bardzo się cieszę, że być może dostanę szansę gry w sobotę. Obyśmy byli zadowoleni po meczu, to jest najważniejsza sprawa. Musimy zagrać maksymalnie skoncentrowani, pamiętając o tym, by nie popełnić prostych błędów. Szkoda, że na stadionie Ruchu nie będzie naszych kibiców. Ale musimy sobie z tym poradzić.

Marcin Malinowski (pomocnik Ruchu): Po meczu z Cracovią wszyscy ostrzymy sobie zęby na derby i – mam nadzieję, że kibice na długo zapamiętają ten mecz. Mam nadzieję, że na boisku dobra grą i sportową postawą uczcimy setne derby. Pogoda jest różna, ale warunki takie same dla obu drużyn. Trzeba się przyzwyczaić do warunków pogodowych i grać w piłkę. Nie grzebiemy się w trupach. Nic dwa razy się nie zdarza. Mimo wszystko byłoby lepiej, gdyby kibice Górnika mogli na żywo obejrzeć ten mecz. Ale w szatni się tym nie zajmujemy, nie rozmawiamy raczej o tej sprawie, tylko skupiamy się na sobie, na naszej grze. Trybuny to zresztą osobna bajka… Po takim meczu jak ten na Legii, z pustymi trybunami, to trudno to jakoś określić.

źródło: gornikzabrze.pl
foto: Kamil Dołęga/Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments