Noty i cenzurki po meczu z Koroną Kielce: Remisami ligi się nie utrzyma

Kibic  -  12 kwietnia 2023 11:08
1
1873

Górnik po spotkaniu z Koroną Kielce dopisał sobie punkt, zaledwie punkt. W sytuacji w jakiej znajduje się nasz zespół remisami ligi się nie utrzyma. Pozytywy z tego meczu? Z pewnością coś drgnęło jeśli chodzi o ofensywne poczynania, ale to i tak nie wystarczyło do zwycięstwa. Jan Urban odkurzył Piotra Krawczyka, a ten odpłacił się niezłą grą, podkreśloną bramką. Zostając jeszcze przy opiekunie „Trójkolorowych”, to znów potwierdziło się, że potrafi wrócić do meczu zmianami w takcie gry. Oprócz Krawczyka należy przecież wyróżnić także Pawła Olkowskiego, który w czwartek wyglądał wreszcie tak, jak oczekują tego kibice.

 • Daniel Bielica – 5 – Trudno powiedzieć, czy mógł zrobić coś więcej przy golu, ponieważ strzał był z dość bliskiej odległości. W pozostałych sytuacjach radził sobie poprawnie.
 • Robert Dadok – 3 – Przy akcji bramkowej nie potrafił dobrze obliczyć lotu piłki i pozwolił rywalowi ją opanować, dzięki czemu Briceag mógł wystawić futbolówkę Łukowskiemu.
 • Rafał Janicki – 6 – Po meczu w Gliwicach był obawy, czy Rafał będzie w stanie zagrać przeciwko Koronie. Na szczęście stoper zabrzan pojawił się na boisku, gdzie tradycyjnie zagrał bardzo solidne zawody.
 • Emil Bergstroem –  5 – W pierwszej chwili wydawało się, że to właśnie Szwed popełnił błąd w kryciu przy bramce dla Korony, jednak w tej akcji lepiej powinni zachować się defensywni pomocnicy. Obrońca Górnika był bardzo aktywny pod bramką rywali przy stałych fragmentach gry. Przy odrobinie szczęścia mógł pokusić się o trafienie.
 • Erik Janża – 6 – Jak się okazało, Erik nie do końca był zdrowy podczas meczu z Koroną. Zostawił jednak na murawie mnóstwo sił. Dużo angażował się w ofensywę, sporo dośrodkowań.
 • Jean Mvondo – 5 – Przy akcji bramkowej dla rywali, powinien szybciej wrócić i zaasekurować sektory skąd Łukowski miał okazję do strzału. Poza tym całkiem niezły mecz, na pewno jeden z lepszych w wykonaniu Kameruńczyka w ostatnim czasie.
 • Damian Rasak – 5 – Już w 3 min. popisał się świetnym, prostopadłym zagraniem do Okunukiego. Gorzej zachował się przy golu dla kielczan, gdy dość biernie wracał za Łukowskim. Generalnie jednak znów dużo walki i ambicji włożone w mecz.
 • Kanji Okunuki – 6 – Trafił do siatki na początku meczu, ale był w tej akcji na spalonym. Potem miał jeszcze próby strzałów. Po akcji z Yokotą uderzał z woleja, a potem mierzył jeszcze po długim rogu, ale Forenc był na posterunku.
 • Lukas Podolski – 6 – Może i Lukas nie jest w takiej dyspozycji, jak choćby w poprzednim sezonie, ale swoje dla zespołu robi. W meczu z Koroną zanotował już siódmą asystę i w sumie ma już 12 pkt. w klasyfikacji kanadyjskiej.
 • Daisuke Yokota  – 6 – Najlepiej rozumiał się ze swoim rodakiem, skutkiem czego kilka składnych akcji Japończyków. Podobnie jak Okunuki napracował się w tym meczu, stąd zmiana po godzinie gry.
 • Szymon Włodarczyk  – 3 – W 13 min. miał najlepszą okazję, kiedy to z kilku metrów mógł złożyć się do strzału. Zrobił to jednak źle i piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką. Potem mało widoczny.

Zmiennicy:

 • Paweł Olkowski (od 46′ za Dadoka) – 7 – Najlepszy mecz Pawła po powrocie do Górnika. Dobra gra jeden na jeden. Udane wyjścia spod własnej szesnastki, w tym wyprowadzenie akcji bramkowej.
 • Piotr Krawczyk (od 60′ za Włodarczyka) – 7 – Skuteczne wykończenie akcji. Oprócz tego, była jeszcze próba, ale uderzenie zostało zablokwane. Pokazywał się partnerom do gry.
 • Mateusz Cholewiak (od 60′ Yokotę) – 5 – Jak zawsze dużo dynamiki, sporo biegał, ale na jakieś konkrety się to nie przełożyło.
 •  Boris Sekulić (od 65′ za Okunukiego) – 5 – Po słabszym meczu w Gliwicach, tym razem Boris rozpoczął na ławce. Wszedł na ostatnie pół godziny. Niczym specjalnym się nie wyróżnił, z drugiej strony większych błędów nie popełnił.

Kogut meczu: 

Skala not:
1 – kompromitująco
2 – fatalnie
3 – bardzo słabo
4 – słabo
5 – przeciętnie
6 – dobrze
7 – bardzo dobrze
8 – świetnie
9 – rewelacyjnie
10 – fenomenalnie (klasa światowa)

Obserwuj nas w społeczności SuperSocial w aplikacji Superbet

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments

„Świetne ” noty za przegrany mecz…Wszak, tu pełna zgoda- remisami ekstraklasy się nie utrzyma. To w tym momencie sa już porażki…