Nie patrzymy na wynik „na już”, ten zespół ma iść do przodu w dłuższej perspektywie czasu

Kibic  -  25 lipca 2020 17:28
0
2784

W ostatnim przedsezonowym sparingu drugi zespół Górnika wysoko pokonał w Goczałkowicach miejscowy LKS. Była to piata gra kontrolna zabrzan. Po spotkaniu poprosiliśmy o krótkie podsumowanie przygotowań, opiekuna „dwójki” – Marcina Prasoła.

Dołączyła do nas duża grupa młodszych zawodników min, z CLJ. Na dzień dzisiejszy ta drużyna powstaje na nowo, ci zawodnicy muszą przystosować się do gry z seniorami, czyli do twardszych warunków meczowych. Naszym celem przede wszystkim jest rozwijać tych chłopaków, na tym się skupiamy. Nie patrzymy na wynik „na już”, ten zespół ma iść do przodu w dłuższej perspektywie czasu. Drużyna jest bardzo młoda i z pewnością czeka nas trudny sezon, jeżeli chodzi o wyniki.

Dla wielu z tych chłopaków będą to pierwsze kroki w meczach z seniorami, kiedy się „otrzaskają” w takich pojedynkach, to przyjdą również efekty. Pierwsze pół roku będzie trudne, dużo pracy przed nami. Na pewno tej młodej drużynie przydałoby się dwóch bardziej doświadczonych zawodników, którzy z boiska mogliby dawać wskazówki, wówczas piłkarzom wchodzącym grałoby się łatwiej. – zakończył trener III-ligowców.

Zabrzańskie rezerwy rozegrały przed sezonem pięć sparingów, w których pokazały dobrą skuteczność. W meczach z III-ligowymi rywalami nasza „dwójka” też nie wypadła źle. Niedawna minimalna przegrana w Rybniku, a w ostatnim sprawdzianie wysokie zwycięstwo w Goczałkowicach: Łączny bilans drugiego zespołu to: 3 zwycięstwa, remis oraz porażka. Bilans bramkowy: 14:6

Przedsezonowe sparingi Górnika II Zabrze:

25.07.2020
4:0 – LKS Goczałkowice Zdrój

18.07.2020
2:3 – ROW Rybnik

15.07.2020
3:1 – GKS II Tychy 

11.07.2020
1:1 – Pniówek Pawłowice Śląskie

4.07.2020
4:1 – LKS Decor Bełk 

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments