Nie byliśmy w stanie wykorzystać stworzonych okazji i zapłaciliśmy wysoką cenę

Ewa  -  2 października 2023 22:02
20
4106

Poznaliśmy pomeczowe wypowiedzi trenerów Jana Urbana i Waldemara Fornalika po spotkaniu 10. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Górnikiem Zabrze i Zagłębiem Lubin.

Jan Urban (trener Górnika): – Jedno z tych spotkań, których w życiu nie powinieneś nie przegrać, ale nawet nie zremisować, tylko wygrać. Są takie spotkania, że choćbyś grał trzy dni, to nie jesteś w stanie strzelić bramki, wykorzystać sytuacji, dzisiaj było ich mnóstwo. Są takie mecze, po których mówisz, przegrałeś, to chociaż po walce. Ja wolę powiedzieć, to przegraj po dobrej grze. Przegrać po walce to jest… no walka musi być zawsze. Dzisiaj zagraliśmy jedno z lepszych spotkań, było mnóstwo emocji, natomiast nie będę oceniał meczu po suchym wyniku. Przegraliśmy 0:2 i ktoś powie, Górnik znowu przegrał. Nie, w tych ostatnich spotkaniach zespół grał dobrze, punktował. Dzisiaj zasłużyliśmy na punkty, ale tak, jak powiedziałem nie byliśmy w stanie wykorzystać stworzonych okazji i zapłaciliśmy wysoką cenę (…).

Waldemar Fornalik (trener Zagłębia): Był to dla nas bardzo trudny mecz, bardzo intensywny. Drużyna Górnika już w poprzednich spotkaniach prezentowała się bardzo dobrze. Ktoś może powiedzieć, że dopisało nam szczęście… być może w niektórych sytuacjach tak. Natomiast szczęście pomaga, kiedy mu się wyjdzie naprzeciw (…).

Poniżej zapis całej konferencji

Obserwuj nas w społeczności SuperSocial w aplikacji Superbet

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
20 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wygraliśmy cudem z Korona i Ruchem suma szczęścia i pecha zawsze równa się zero… Drużyna pid Panskim kierownictwem przez Pana przygotowana jest do spadku.. Rozumie trener ? Bo widzę że ściema to Panskie drugie imię..

Trenerze, chyba jednak nic z tego nie będzie… Jak drużynie nie idzie, to zadaniem trenera jest wspomóc ją mądrymi zmianami, natomiast Pana zmiany z reguły osłabiają zespół. Jakby nie dość było tego, że po przepracowanym z Panem letnim okresie przygotowawczym większość piłkarzy Górnika jest w słabej lub bardzo słabej formie, a dyspozycja kilku (zwłaszcza Podolskiego, Rasaka, Yokoty i Sekulica) jest wręcz tragiczna… 10 kolejek za nami, jesteśmy w strefie spadkowej, mamy zaledwie 9 punktów i tylko 6 (!!!) strzelonych bramek. Nie wiem jak Pan, ale ja niestety najbliższą przyszłość widzę w raczej ciemnych barwach…

Już są konkretne efekty trenerze. Je dziesiątki podań do Bielicy w I połowie to majstersztyk. Super praca na treningach. Podolski chyba trenuje rugby, bo kopie piłkę jakby miał bramkę do tej dyscypliny.Tak trzymać!

Nie idzie już słuchać tego pierd…..a Pana Urbana po każdym meczu.

Kilka punktów za zeszłą wiosnę trzeba oddać, ot cała historia i wytłumaczenie cudownej passy z końcówkiubieglego sezonu. Pozdro i głową do góry. Jeszcze będzie lepiej.

Najsłabsza drużyna w tej marnej lidze.

W sumie zajmujemy miejsce w tabeli adekwatne do poziomu drużyny ,organizacyjnie to nawet liga niżej a Pan Panie trenerze niestety nie ma jaj ,by posadzić Podolskiego na ławce ,który się śmieje jak idiota bo strzelił pod dach trybuny .Kadra słabiutka ,błędy taktyczne to jedno ale kto jest szefem na ławce i w szatni ?

Panie Janie , z całym szacunkiem dla obecnej legendy Górnika uważam , że najbliższe mecze powinien Mistrz Świata obejrzeć z trybun.
Nie może tak być , żeby będący na kontrakcie piłkarz , nawet z najwybitniejszym piłkarskim życiorysem , decydował o tym kto ma być Trenerem i jak mają wyglądać przygotowania do sezonu i który zawsze przez 90 minut niezależnie od wyniku ma być na boisku.
W efekcie kibice zawsze ocenią , że za wyniki odpowiada Trener , a nie „bawiący się w piłkę” wspaniały przed laty Piłkarz.
Yno Górnik !!!

Gdyby nie ten ongiś wybitny piłkarz to płakalibyśmy po porażce z Ruchem.. Za wyniki, przygotowania a po części transfery odpowiada trener

Chciałbym jeszcze kiedyś zobaczyć Podolskiego z taką pasją grającego jak w meczu z Płockiem , gdy była próba ochrony Trenera Gaula.
Odnoszę takie wrażenie i to nie tylko ja , że Poldi zbytnio nie przejmie się jak Górnik nadal będzie dołował w tabeli.
Durnowaty turniej , który na tym etapie przygotowań do sezonu nie wiadomo czemu miał służyć , zorganizował Poldi. Wygląda na to , że Urban tylko firmuje swoją osobą decyzje innych.
Natomiast gorąco wierzę , że Poldi da się poznać jako międzynarodowy menadżer wyjmujący markę Górnika Zabrze z marazmu.
Yno Górnik !!!

1.tak,2.tak,3.tak,4.nie,5.tak

Dziękuję za obronę dobrego imienia Janka Urbana. Pozdrawiam.

wiele racji

Tak jakbym słyszał Gaula.. Ta sama retoryka. Panie trenerze tylko jest już 10 kolejek, a Górnik jest w strefie spadkowj i ma najmnieszą ilość strzelonych bramek !!! A przed nami mecze ze Śląskiem i Rakowem..Nie budzi to w Panu niepokoju, trwogi i nie nasuwają się wnioski ?

CANAL+ W Górniku nie ma napastnika. Nie ma kto strzelać goli. Po 10 kolejkach zabrzanie mają najmniej spośród całej stawki zdobytych bramek…

Góral następny znawca piłki idź do telewizji będziesz pasował do tych co jak grali lub trenowali to nic nie zrobili a teraz na starość płota mądrości polska znajomość piłki jest słaba i tyle

konkret… albo z Ciebie Pan Janek albo Pan Matysek (fajnie mieć trenera ca łyka każde szemrane gówno transferowe) albo Joyner opluwacz PS. po to są komentarze by komentować konkrecie od 7 boleści… nie zgadzasz się to dawaj co myślisz

Jeszcze nie dawno pana Janka wychwalali teraz gania moryc pokaż co potrafisz

Każda moneta ma dwie strony i tu trzeba powiedzieć jasno na obecną sytuację w klubie zapracowali wszyscy.Nieudolny zarząd co nie zna się na rynku transferowym i obecnej pozycji sportowej bez jakiej kolwiek wiedzy jak ten klub ma funkcjonowac.No i oczywiście sztab szkoleniowy i zawodnicy dla wielu poziom extraklasy to za wysokie progi i bardzo slaba selekcja kopczy.Trener Urban pewnie mocno sflustrowany jest obecnym cyrkiem.

Mówiąc obiektywnie o meczu to Górnik Zabrze dominował na boisku. Bardzo dobra taktyka że siedli na nich od początku. Chcieli bardzo to było widać. Brawo chłopaki za dobrą grę i oczywiście walkę. Nie załamujcie się, jesteście GÓRNIK ZABRZE. Bądźcie dumni że zakładacie trykot z herbem tak wielkiej wspaniałej i legendarnej firmy. Pozdrawiam całą zabrzańską Brać.