Nawałka będzie łączył pracę w klubie i kadrze? We wtorek poznamy nazwisko nowego selekcjonera

Milo  -  25 października 2013 06:20
0
969

nawalka1

We wtorek zaprezentujemy nowego selekcjonera. Na razie: żadnych nazwisk, ale uważam, że na teraz to będzie wybór dla reprezentacji najlepszy. I chciałbym się w tym przekonaniu utwierdzić za dwa lata – powiedział Zbigniew Boniek w wywiadzie dla sport.pl

Ofert od selekcjonerów z zagranicy mamy duży stosik. To się będzie dobrze paliło. Bo uważam, że 90 procent z tego nie nadaje się do żadnej analizy. Chodziło raczej o to, żeby się jeszcze raz zaczepić na jakąś rolę, jakąś pensję. Poważnych nazwisk było tam może dwa, trzy. Najważniejszą zaletą trenera jest komunikacja z grupą. Dlatego też m.in. nasz wybór poszedł w tę stronę. To nie musi być ktoś, kto będzie miał 'Wow!’ na wejście. Bo małżeństwa, które mają 'Wow!’ na wejście często po roku są już po rozwodzie. Nasz trener musi sprawić, że ten zespół będzie razem, będzie mówić tym samym językiem, będzie uważać reprezentację Polski za swoją najważniejszą drużynę. – kończy Boniek, uzasadniając dlaczego nowym selekcjonerem zostanie Polak.

Według informacji transfersport.pl Adam Nawałka opuści Zabrze wraz ze swoim asystentem Bogdanem Zającem i trenerem bramkarzy Jarosławem Tkoczem, których zabierze do sztabu reprezentacji. Nowy selekcjoner do 18 grudnia 2013 r. będzie dzielić obowiązki selekcjonera z opieką nad śląskim zespołem. zgodę na takie rozwiązanie wyraziły wszystkie zainteresowane strony: PZPN, działacze Górnika, magistrat w Zabrzu (główny udziałowiec Górnika) oraz trenerzy.

źródło: sport.pl/transfersport.pl
foto: Kamil Dołęga/Roosevelta81.pl
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments