Najserdeczniejsze życzenia Panie Stanisławie! Wielki Kapitanie Wielkiego Górnika!

W.  -  13 listopada 2022 12:46
6
1973

Z Górnikiem Zabrze sięgał po największe klubowe trofea. Jest jednym z głównych twórców najpiękniejszej i najpotężniejszej historii w dziejach zabrzańskiego klubu. W pamięci chowa momenty, które większość z nas zna jedynie z literatury i opowiadań. Wielki piłkarz, kapitan, reprezentant, działacz, kibic i prawdziwa ikona Trójkolorowych, a przy tym człowiek niezwykle pogodny, o wyjątkowej kulturze, od którego wzorce powinni czerpać wszyscy aktualni zawodnicy, dzisiaj świętuje 85. rocznicę swych urodzin.

Stanisław Oślizło, bo o nim oczywiście mowa, urodził się 13 listopada 1937 roku w Jedłowniku, będącym częścią Wodzisławia Śląskiego. Tam też, w Odrze Wodzisław stawiał swoje pierwsze piłkarskie kroki. Następnie jako obrońca występował w Kolejarzu Katowice i Górniku Radlin, z którego w 1960 roku przeniósł się do Górnika Zabrze. W biało-niebiesko-czerwonych strojach legendarny kapitan występował do 1972 roku, sięgając z drużyną między innymi po osiem mistrzowskich tytułów oraz sześć statuetek Pucharu  Polski. To właśnie pod wodzą dzisiejszego jubilata drużyna z Zabrza jako jedyny Polski klub w 1970 roku dotarła do finału Pucharu Zdobywców Pucharów, w którym jedynego gola dla biało-niebiesko-czerwonych zdobył nie kto inny, jak Stanisław Oślizło.

Urodziłeś się w niewielkiej miejscowości, po to, żeby stać się wielkim piłkarzem i częścią wielkiej trójkolorowej rodziny. Przez ponad dekadę dzielnie dźwigałeś na swych barkach olbrzymi ciężar odpowiedzialności za losy drużyny, prezentując przy tym olbrzymią klasę.
Dzisiaj, w tym szczególnym dniu pragniemy podziękować Ci za sześćdziesiąt lat, przez które nawet na krok nie odszedłeś od klubu, wiernie trwając przy Górniku na dobre i złe. Życzymy najlepszemu kapitanowi w historii Górnika mnóstwo zdrowia, pogody ducha, szczęścia, siły, pomyślności oraz spełnienia wszystkich marzeń. Niech każdy z Twoich dni wypełnia radość, spokój, szczery uśmiech, a kolejne lata przyniosą spełnienie marzeń oraz jak najwięcej radości z występów Twej ukochanej drużyny, w której grę włożyłeś tak wiele zdrowia, siły, a przede wszystkim serca. Drogi kapitanie wszech czasów życzymy Ci co najmniej stu wspaniałych lat, przez które będziesz radował nas swoją obecnością, a każde spotkanie z Tobą będzie dla nas żywym obrazem potęgi i wyjątkowości naszego klubu.

Wszystkiego najlepszego i trójkolorowego!

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl
Wideo: youtube.com/Old Football Matches

Subscribe
Powiadom o
6 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zdrowia i wszystkiego najlepszego legendo wielkiego Gòrnika

Wszystkiego najlepszego sto lat dużo zdrowia szczęścia spełnienia marzeń

Panie STANISŁAWIE 100 LAT I SZCZĘŚLIWEJ JAZDY DO WIECZNOŚCI !

!!! STO LAT KAPITANIE !!!💯

Panie Stanisławie 100 lat dużo zdrówka

Gratulacje Panie Stanislawie