Najlepszym sportowcem roku 2014 w Zabrzu został Adam Danch

Spark  -  11 stycznia 2015 09:47
0
1155

danch_podbeskidzie_1314
Najlepszym sportowcem Zabrza w 2014 roku został Adam Danch. Taki był werdykt czytelników Głosu Zabrza i Rudy Śląskiej, którzy wybierali najlepszych sportowców i trenerów. Dodajmy, że w gronie szkoleniowców zwyciężył kolejny przedstawiciel Górnika Zabrze, Robert Warzycha.

Ogłoszenie wyników plebiscytu nastąpiło na tradycyjnym Balu Sportowca, który odbywa się w hali MOSiR w Zabrzu. W czołowej dziesiątce najlepszych sportowców znaleźli się ponadto Łukasz Madej, Radosław Sobolewski i Mateusz Zachara. Ten ostatni wygrał w zeszłym roku, teraz musiał się zadowolić miejscem na najniższym stopniu podium. – Cieszę się ogromnie, że zostałem doceniony przez czytelników. Najważniejsze jest to, że mogłem powrócić do grania po ciężkiej kontuzji – jak zwykle lakonicznie mówił ze sceny kapitan Górnika. Równie zadowolony i szcześliwy ze zwycięstwa był Robert Warzycha. – Mimo tylu wojaży zagranicznych, wszystkie moje drogi zawsze prowadziły do Zabrza. To dla mnie olbrzymi zaszczyt i wyróżnienie – stwierdził dyrektor sportowy Górnika Zabrze, który w gronie szkoleniowców wyprzedził Józefa Dankowskiego.

Przed ogłoszeniem wyników na najlepszego sportowca i trenera Zabrza odbyła się miła uroczystość – tytułem ambasadora miasta Zabrze uhonorowano wybitnych przedstawicieli Górnika Zabrze Stanisława Oślizłę, Zygmunta Anczoka i dwukrotnego mistrza olimpijskiego w lekkoatletyce Józefa Szmidta.

Najlepsi sportowcy Zabrza:
1. Adam Danch (Górnik Zabrze / Piłka Nożna)
2. Łukasz Madej (Górnik Zabrze / Piłka Nożna)
3. Mateusz Zachara (Górnik Zabrze / Piłka Nożna)
4. Mariusz Jurasik (Górnik Zabrze / Piłka Ręczna)
5. Monika Hałasa (Olimpia Zabrze / Lekkoatletyka)
6. Radosław Sobolewski (Górnik Zabrze / Piłka Nożna)

Najlepsi trenerzy:
1. Robert Warzycha (Górnik Zabrze / Piłka Nożna)
2. Józef Dankowski (Górnik Zabrze / Piłka Nożna)
3. Patrik Liljestrand (Górnik Zabrze / Piłka Ręczna)
4. Jerzy Szymański (Olimp Zabrze / Kulturystyka)
5. Jacek Wodyk (Iskra Zabrze / Gimnastyka)

Źródło: gornikzabrze.pl
Fot.: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments