Naj, naj, naj 2014 roku. Co było dobre, złe, śmieszne…

Milo  -  1 stycznia 2015 14:10
0
1035

radosc_pogon_1415

U progu Nowego Roku postanowiliśmy w skrócie przypomnieć to, co było “naj” w minionych 12 miesiącach widziane z subiektywnej perspektywy redakcji Roosevelta81.pl. Co było dobre, złe, a czasami śmieszne w 2014 roku?

Najlepszy mecz: Ruch Chorzów – Górnik Zabrze 1:2  (04.10.2014)

Może nie był to piękny mecz, z mnóstwem wspaniałych zagrań, akcji, strzałów i parad bramkarzy. Pod względem emocji był jednak bezapelacyjnie najlepszy.

[dailymotion id=”x27akw2″]

Najgorszy mecz: Górnik Zabrze – Wisła Kraków 0:5 (19.10.2014)

Robert Warzycha przyznał, że ten mecz zakodował się w jego głowie i czasami budzi się z tego powodu o trzeciej lub piątej rano, bo to jest dla niego koszmar. Nic dziwnego, bo sama myśl o tym spotkaniu wywołuje w nas strach. Takiego łomotu z pewnością nie spodziewały się nawet najbardziej pesymistyczne osoby.

Najładniejszy gol: Dzikamai Andre Gwaze (Górnik Zabrze – Ruch Chorzów 2:0 (04.05.2014))

Bezapelacyjnie najładniejsza bramka strzelona przez zabrzan w 2014r. Takie trafienie można oglądać w kółko.

[youtube id=”YBYzZ9wGapk”]

MVP spotkania: Adam Danch (Wisła Kraków – Górnik Zabrze 2:3 (24.05.2014))

W tym meczu Adam Danch pokazał co znaczy być prawdziwym kapitanem. Wydawało się, że wiślacy mają mecz pod kontrolą, a wtedy pojawił się właśnie Adam Danch, który najpierw doprowadził do wyrównania, a później zadał decydujący cios.

[youtube id=”w3DraQ15SYg”]

Najlepsza akcja: Iwan-Madej-Zachara (Górnik Zabrze – Pogoń Szczecin 1:1 (02.11.2014))

Akcja niczym z najlepszy europejskich boisk. Takich akcji w wykonaniu naszych piłkarzy chciałoby się oglądać zdecydowanie więcej.

[youtube id=”cii8MqIfm3o”]

Najlepszy cytat: „Idziemy na mistrza” Małgorzata Mańka Szulik (Prezentacja drużyny przed startem rundy wiosennej sezonu 2013/14 (08.02.2014)

Słowa Pani Małgorzaty chyba można postawić tuż obok słów byłego prezesa klubu Ryszarda Szustera. Różnica tylko taka, że Szuster powiedział to tuż przed sezonem, w którym Górnik spadł z ligi. Natomiast prezydent Zabrza przed rundą wiosenną, która była jedną z najgorszych w historii klubu. Niefortunne stwierdzenie, ale przynajmniej ambitne…

[youtube id=”AViCA9mbw_s”]

Leniuchy roku: Spółka Stadion

W tej kategorii było dużo kandydatów, ale postawiliśmy właśnie na Spółkę Stadion. Obok Stadionu Śląskiego nasz stadion jest najwolniej budowanym w całym kraju, a informacji na temat budowy jest jak na lekarstwo. Zarządzający spółką zachowują się tak, jakby budowali stadion za własne pieniądze, a nie mieszkańców. Leniuchy pora do roboty!

Najlepszy doping na meczu w Zabrzu: Górnik Zabrze – Ruch Chorzów 2:0 (04.05.2014)

Tutaj nie trzeba niczego opisywać. Wystarczy posłuchać poniżej…

[youtube id=”24qmPt_MMBo”]

Najlepszy wyjazd: Jagiellonia Białystok – Górnik Zabrze 1:0 (13.12.2014)

Zdecydowanie najlepszy wyjazd w całym roku. W takiej liczbie w Białymstoku nie byliśmy nigdy, a dodatkowo zaprezentowaliśmy świetny doping i oprawę. Dla takiej atmosfery warto przejechać tyle kilometrów..

Kibicowska relacja z tego wyjazdu: KLIK

[youtube id=”nowHzFuYWmQ”]

Reakcja roku: Piłkarze dziękujący pustemu sektorowi (Ruch Chorzów – Górnik Zabrze 1:2  (04.10.2014))

– “Idziemy do naszych kibiców” – zapytał wszystkich Radosław Sobolewski. Wszyscy z ogromną radością poszli pod sektor gości, gdzie miała być zabrzańska Torcida. To był cudowny moment dla sympatyków naszego klubu i frustracja dla fanów Ruchu. Niestety po raz kolejny derby w Chorzowie odbyły się bez kibiców Górnika.

[youtube id=”eM6-kaoUUEQ”]

Najlepsza oprawa: „Gdy inni zajęci są snami – my jedziemy z oprawami”(Górnik Zabrze – Jagiellonia Białystok (08.08.2014))

O właściwy klimat spotkania zadbała niezawodna i aktywna grupa Ultras Górnik Zabrze, która przygotowała oprawę z transparentami na górze i dole sektorów. Na nich były następujące hasła: “Gdy inni zajęci są snami- my jedziemy z oprawami!”. W tych ciężkich warunkach efekt oprawy był piorunujący. Zdecydowanie oprawa roku!

kibice4_gornik_jagiellonia_1415

[youtube id=”qzP67GyfWbc”]

Największe zaskoczenie: Golas na murawie stadionu (Górnik Zabrze – Lech Poznań (27.07.2014))

W Europie takich zdarzeń nie brakowało, ale do tej pory w Polsce praktycznie ich nie było. Ekstraklasa w tym dniu dorównała zachodowi. Golas zrobił zdecydowanie największe „show”, a o samym spotkaniu szybko się zapomniało.

kibic_Lechia_1415

[youtube id=”CXuc29Y-UUI”]

W 2015 roku czekamy na…

stadion3_maj_2014

W 2015 roku życzymy nowego stadionu wszystkim kibicom Górnika, piłkarzom, sztabowi szkoleniowemu i każdemu kto jest związany z klubem z Roosevelta.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl/Torcida.eu

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments