Jagiellonia – Górnik kibicowsko: show Torcidy na nowym stadionie „Jagi”!

g.rajda  -  17 grudnia 2014 08:06
0
2200

kibice3_jagiellonia_gornik_1415
Górnikowi, jako drugiej ekipie wyjazdowej, dane było zasiąść w sektorze gości na nowym białostockim obiekcie. Przed nami wybrała się tam delegacja kibiców GKS-u Bełchatów, lecz ich wizyta nie była aż tak okazała jak nasza. Na ten wyjazd Torcida nakręcała się od dłuższego czasu i dało to efekt, ale po kolei.

O tym, że pojedziemy do Białegostoku było wiadomo od około dwóch tygodni przed meczem. Pakiety: bilet+przejazd sprzedawane były w cenie 120 złotych w sklepiku i w galerii. Każdy nakręcał swoich znajomych na ten wyjazd, powstały także zapowiedzi tego spotkania (wykonane przez Knurów oraz ekipę Stolarzowice&Zbrosławice), na dzielnicach rozwieszane zostały plakaty, w różnych miejscach wisiały również transparenty. Ten najważniejszy ukazany został przez piłkarzy po przegranym meczu z Legią. Spotkanie rozgrywane było w sobotę, więc nic nie stało na przeszkodzie by udać się w daleką podróż.

drużyna1_Górnik_Legia1415

Zbiórka zaplanowana została na godzinę 00:00 sporo się przeciągnęła, bo spod stadionu ruszyliśmy dopiero około godziny 2. Spowodowane to było niemałym zamieszaniem dotyczącym miejsc w autokarach, bowiem miejsca dzielone miały być miedzy FC jednak zrezygnowano z tego pomysłu po tym jak spora część wyjazdowiczów „na chama” pchała się do autokarów. W efekcie tego kilka osób zostało w Zabrzu, a reszta ruszyła w długa podróż do Białegostoku. Droga przebiegła dość spokojnie, jednak kilka kilometrów przed miejscem docelowym kolumna autokarów zatrzymana została na poboczu przez tych co zawsze. Po około godzinnym postoju i kontroli policji w trakcie, ruszamy w dalszą drogę.

kibice2_jagiellonia_gornik_1415

Na stadion docieramy już bez problemów, chociaż po 12-godzinnej podróży każdy odczuwał zmęczenie. Wejście przebiegło szybko w efekcie czego wszyscy znaleźli się na trybunach przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Z różnych przyczyn przed bramami stadionu musiało zostać około 50 osób. Doping przez całe spotkanie stał na dobrym, a momentami bardzo dobrym poziomie, warto zaznaczyć, że tego dnia młynowy miał do dyspozycji sprzęt nagłaśniający, a doping prowadzony był w asyście aż trzech bębniarzy!

kibice_jagiellonia_gornik_1415

Ostatecznie na sektorze gości zasiadły 754 osoby, w tym delegacje zgód: 76 GKS-u, 39 Wisłoki oraz 33 ROW-u – dzięki za wsparcie! . Na płotach Torcida wywiesiła flagi: „Będziemy z Tobą aż do śmierci”, „Torcida Crew”, „KS Wisłoka”, „GKS Katowice”, „Ultras”, „XXX Torcida”, „Ruda Śląska”, „Grubiorze”, „Torcida Piekary”, „Torcida Gliwice”, „Sektor 13”, „1948” oraz mała flaga Wisłoki „1908”. Zawisł także transparent dla Sobola z życzeniami stu lat!

 

Najciekawszy moment w Naszym wykonaniu miał miejsce około 50 minuty. Na sektorze pojawiła się pokaźna ilość flag w barwach Górnik oraz zgód: GieKSy, Wisłoki oraz ROW-u. Na sektorze zrobiło się kolorowo, chwilę później odpalona została pirotechnika, która w połączeniu z flagami dała bardzo ciekawy efekt. Dym z rac powędrował nad boisko i spotkanie musiało zostać przerwane na kilka minut. Brawa dla grupy Ultras Górnik Zabrze za przygotowanie prezentacji!

kibice4_jagiellonia_gornik_1415kibice5_jagiellonia_gornik_1415

Po meczu, niestety przegranym, dziękujemy piłkarzom za walkę. Piłkarze po meczu byli pod wrażeniem atmosfery na trybunach, rzucili oni także koszulki meczowe kibicom.

– Rozmawialiśmy zaraz po meczu w szatni o kibicach i stwierdziliśmy jednoznacznie, że byli super! Bardzo fajnie, że ich tylu przyjechało do Białegostoku i do końca meczu wspaniale się zachowywali. No i podziękowali nam po meczu, chociaż go przegraliśmy. Ale wiadomo nie od dzisiaj, że kibice Górnika wspierają nas nie tylko w Zabrzu, ale i na wyjazdach. Naprawdę warto ich pochwalić, zasłużyli na wielkie słowa uznania – przyznał Przemysław Oziębała.

kibice6_jagiellonia_gornik_1415

Po pół godzinnym oczekiwaniu na wyjście kibice udali się do autokarów by wyruszyć w podróż powrotną. Na jednym z postojów kibice odpalili race by w ten sposób świętować 66-lecie klubu, które akurat wypadło w ten dzień. Reszta trasy bez „atrakcji” ze strony policji.

kibice7_jagiellonia_gornik_1415

Doping: [youtube id=”nowHzFuYWmQ”]

Galeria: LINK

Dzięki wszystkim którzy godnie reprezentowali Górnika w Białymstoku, i do zobaczenia na trasie w nowym, lepszym roku 2015.

WE’LL NEVER SURRENDER – TORCIDA GÓRNIK ZABRZE!

Źródło: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments