Meldunek ze szpitala polowego w Zabrzu

Kibic  -  26 sierpnia 2018 13:13
9193

Górnik Zabrze przed sezonem stracił kilku czołowych piłkarzy, którzy szukają szczęścia w innych klubach. Spora grupa zawodników zmaga się z różnego rodzaju urazami, część po kontuzjach wraca już do drużyny, przykładem jest choćby Konrad Nowak grający już w “jedynce”, czy Rafał Wolsztyński występujący w rezerwach. Co słychać w naszym szpitalu polowym? Oto meldunek lekarza klubowego Górnika, dr. Zbigniewa Kwiatkowskiego, który w prawdziwie żołnierskich słowach (krotko i na temat) przedstawił nam stan pacjentów.

Prawdziwą plagą wśród naszych zawodników są wiązadła z którymi zmaga się obecnie największa grupa zawodników Górnika. Przypomnijmy, że to właśnie po takich ciężkich kontuzjach wrócili dopiero co właśnie “Kondziu” i młodszy z braci Wolsztyńskich.

Krzysztof Kiklaisz“Rehabilitacja przebiega planowo, trenuje z drużyną, lada moment będzie gotowy do gry”. 

Łukasz Wolsztyński – “Leczenie typowo pooperacyjne już właściwie zakończone. W trakcie rehabilitacji, powrót do zajęć kwestią tygodni”.

Dominik Lasik “Trenuje z rezerwami, wszystko również przebiega bez zarzutu, kwestią teraz pozostaje uznanie w oczach trenera Brosza”.

Wojciech Hajda“Tutaj jeszcze długa droga przed Wojtkiem”. 

Pewne problemy zdrowotne ma również Adam Wolniewicz“Drobne, powtarzające się problemy z kręgosłupem, pracujemy nad tym”.

Najbardziej nurtującym obecnie tematem związany z urazami jest osoba Szymona Żurkowskiego. W jego przypadku dr. Kwiatkowski jest jednak optymistą. – “Myślę, że w następnym meczu Szymon będzie do dyspozycji sztabu szkoleniowego”.

Źródło: Roosevelta.pl
Foto: sirleonthecat.blogspot.com