Media o meczu Zagłębie Lubin – Górnik: Pokonani po raz pierwszy

kesera  -  4 października 2020 10:43
0
1775

Górnik Zabrze w Lubinie poniósł pierwszą porażkę w sezonie. Skutkowało to od razu utratą pozycji lidera PKO Ekstraklasy. I o tym właśnie, najczęściej możemy przeczytać w prasowych tytułach.

Zabrzanie przegrali po raz pierwszy i stracili pozycję lidera
W meczu, którego stawką był fotel lidera PKO Ekstraklasy, Zagłębie Lubin wygrało z Górnikiem Zabrze 2:0. Była to pierwsza porażka drużyny trenera Marcina Brosza w tym sezonie. Lubinianie obydwa gole strzelili w końcówce I połowy spotkania. Zabrzanie stracili przodownictwo w tabeli na rzecz Rakowa Częstochowa.

Górnik przegrywa i traci pozycję lidera
Zawalona końcówka I połowy zdecydowała o tym, że zabrzanie przegrali z Zagłębiem w Lubinie i stracili pozycję lidera ekstraklasy. „Górnicy” dobrze zaczęli, mając przewagę i kreując bramkowe sytuacje. Brakowało jednak kropki nad i” czyli gola. „Miedziowi” się bronili, a kiedy nadarzyła się okazja, to kontratakowali. O rezultacie spotkania zdecydowała końcówka pierwszej połowy.

Zagłębie strzeliło dwa gole i zatrzymało Górników. Historyczny wyczyn Rakowa, drużyna Papszuna jest liderem!
Raków wykorzystuje porażkę zabrzan i obejmuje fotel lidera. Drużyna z Częstochowy ma tyle samo punktów, co Górnik oraz Zagłębie Lubin, jednak lepszy stosunek bramkowy. Trójkolorowi przegrali w Lubinie 2:0 po dwóch szybkich akcjach przeprowadzonych w końcówce pierwszej połowy.

SportŚląski.pl

Błędy bezlitośnie wykorzystane. Górnik zrzucony z fotela lidera
Zabójcza skuteczność piłkarzy Zagłębia Lubin spowodowała, że zabrzański Górnik przegrał pierwsze spotkanie w tym sezonie PKO Ekstraklasy. Podopieczni Marcina Brosza polegli na wyjeździe 0:2 po bramkach Sasy Zivca oraz Patryka Szysza i tym samym stracili pierwsze miejsce w tabeli na rzecz Rakowa Częstochowa.

Przerwana seria Górnika. Zagłębie Lubin wygrało mecz na szczycie
Zabrzanie ponieśli pierwszą porażkę w sezonie. W starciach Marcina Brosza z Martinem Sevelą, Słowak zawsze był górą. Zagłębie zwyciężyło 2:0. Lubinianie pod wodzą słowackiego trenera trzeci raz takim rezultatem kończą potyczkę z Trójkolorowymi.

Pokonani po raz pierwszy
Po pierwszej stracie punktów w 5. kolejce, dziś Górnik Zabrze poniósł pierwszą porażkę w tym sezonie PKO BP Ekstraklasy. Dotychczasowy lider przegrał z KGHM Zagłębiem Lubin 0:2, był to trzeci z rzędu identyczny wynik ich starcia w Lubinie.

Sportowefakty.pl

Lubinianie wykorzystali błędy rywali. Pierwsza porażka Górnika
Po 6. kolejce PKO BP Ekstraklasy nie można wskazać już w tabeli niepokonanej drużyny. Każda ma przynajmniej jedną porażkę na koncie. Ostatni do tego zestawienie dołączył zabrzański Górnik, który poległ w Lubinie z Zagłębiem 2:0. Gospodarze zdobyli bramki w ciągu sześciu minut wykorzystując błędy w defensywie rywali.