Media o meczu Górnik – Piast: Górnik Zabrze nieskuteczny w ofensywie

0
2082

Sport
Derby dla Piasta!
Niespodzianka w górnośląskich derbach, dołujący zespół z Gliwic lepszy od Górnika na jego terenie. To pierwsze zwycięstwo ekipy trenera Fornalika w tym sezonie.

Przegląd Sportowy
Pierwszy skalp Piasta
Piast Gliwice wygrał pierwszy mecz w tym sezonie PKO Ekstraklasy. Niedawny mistrz Polski pokonał 2:1 zespół Górnika Zabrze. Jeżeli derby rządzą się swoimi prawami, co przypominano również przed spotkaniem Górnika z Piastem, to mimo wszystko chcielibyśmy dopisać jedno nienaruszalne prawo: niech w takich spotkaniach obowiązkiem będą gole. Dość już mamy „meczów walki”, po których skupialiśmy się na liczeniu siniaków na nogach piłkarzy, a nie bramek. Derby w Zabrzu pod tym względem nie zawiodły.

Ekstraklasa.org
Upragnione zwycięstwo
W Zabrzu Górnik uległ Piastowi Gliwice 1:2 po trafieniach Jakuba Świerczoka i Sebastiana Milewskiego. Pierwszą groźną okazję stworzyli podopieczni Waldemara Fornalika w 28. minucie spotkania. Piłka po strzale Steczyka minęła słupek dosłownie o milimetry. Minutę później błąd Prochazki wykorzystał Jakub Świerczok i podcinką pokonał Martina Chudego.
Po zmianie Piastunki podwyższyły rezultat. Martin Konczkowski fantastycznym podaniem znalazł Sebastiana Milewskiego, który strzałem z woleja dał drugą bramkę swojemu zespołowi. Chwilę później świetnym zagraniem Bainović obsłużył Jimeneza, a ten dał kontakt Górnikowi, jednak wynik nie uległ zmianie i Piast odniósł pierwsze zwycięstwo w sezonie.

Sportowefakty.pl
Górnik Zabrze nieskuteczny w ofensywie
Piast Gliwice odniósł pierwsze w tym sezonie zwycięstwo w PKO Ekstraklasie. Zespół Waldemara Fornalika wygrał na wyjeździe z Górnikiem Zabrze 2:1. Trener nie ukrywał dumy z postawy swoich podopiecznych. W podstawowym składzie Górnika zabrakło m.in. Jesusa Jimeneza i Erika Janzy, którzy na boisku pojawili się po przerwie.

Sportslaski.pl
Przełamanie Piasta. Czy to już kryzys zabrzan?
Długo czekali na premierowe zwycięstwo w tym sezonie gracze Piasta. Z pewnością jednak wielu kibiców z Gliwic dzisiaj do tych słów doda, „że było warto”. Zwycięstwo w derbowym pojedynku i to jeszcze na terenie lokalnego rywala zapewne smakuje wyjątkowo. – Cieszymy się, że akurat w Zabrzu wygraliśmy – mówił po meczu strzelec drugiego gola dla Piasta, Sebastian Milewski. Górnik w sześciu ostatnich meczach ligowych zanotował tylko jeden sukces, a ostatni raz u siebie wygrał ponad dwa miesiące temu.

Interia
Sensacja w derbach w Ekstraklasie stała się faktem
Derby dla Piasta! Piłkarze Waldemara Fornalika wygrali z Górnikiem Zabrze 2-1 i odnieśli pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Ozdobą meczu było trafienie Sebastiana Milewskiego. Górnik Zabrze nie wygrał derbów Górnego Śląska od czterech spotkań i mając na uwadze początek meczu, można było odnieść wrażenie, że ten stan rzeczy dziś się zmieni. Gospodarze zdołali bowiem stworzyć sobie optyczną przewagę, lecz liczne podania w pole karne nie odnajdywały adresatów.