Media o meczu Górnik – Arka: Pechowy remis na 70-lecie

W.  -  16 grudnia 2018 12:34
0
1680

W ubiegłym sezonie stadion przy ul. Roosevelta 81 w Zabrzu był prawdziwą twierdzą,
z której punkty wywiozły tylko nieliczne zespoły. W tegorocznych rozgrywkach Lotto Ekstraklasy zabrzanie wygrali przed własną publicznością jedynie z Zagłębiem Lubin (2:0). Sześć spotkań na Arenie im. Ernesta Pohla zakończyło się remisem, w tym jubileuszowy mecz z Arką Gdynia, który zapowiadał się jako prawdziwe piłkarskie święto.

Tylko remis Górnika
Jedenastce z Zabrza nie udało się wygrać meczu z Arką. Po bramkach Dani Suareza
i Michała Nalepy skończyło się na remisie 1:1. Mecz w Zabrzu miał szczególny przebieg, był rozgrywany w czasie trwających przecież uroczystości związanych z 70-leciem powstania Górnika. Z tego powodu na trybunach stadionu im. Ernesta Pohla były obecne takie gwiazdy, jak Zygfryd Szołtysik, Włodzimierz Lubański, Jerzy Gorgoń, Jan Banaś, Andrzej Pałasz, Ryszard Komornicki czy Józef Dankowski.

VAR uratował urodzinowy remis przy Roosevelta
W meczu 19. kolejki Lotto Ekstraklasy Górnik Zabrze zremisował z Arką Gdynia 1:1 (1:0). Bramki zdobyli: Dani Suarez (31′-głową) – Michał Nalepa (57′-wolny). Mecz w Zabrzu miał urodzinową oprawę, ponieważ dzień wcześniej Górnik skończył 70. lat. Na trybunach pojawiły się klubowe legendy – m.in. Włodzimierz Lubański, Jerzy Gorgoń, Jan Banaś.
Z okazji jubileuszu piłkarze wyszli w specjalnie przygotowanych koszulkach, a ich stroje były bordowo-czarne. Koszulki nawiązywały do mistrzowskiego sezonu 1984/1985.

Legendy Górnikowi nie pomogły. Ślązacy tylko zremisowali z Arką
Obecni gracze zagrali w specjalnych strojach urodzinowych – czerwonych koszulkach i czarnych spodenkach. W takich barwach zabrzanie występowali w latach 1984-85 i zdobyli wtedy mistrzostwo Polski. Teraz realia są inne, utytułowany klub walczy o utrzymanie. W tak ważnym spotkaniu szansę debiutu otrzymał bramkarz Daniel Bielica. 19-latek niedawno dobrze wypadł w Pucharze Polski w starciu z Rozwojem Katowice (4:1), a Tomasz Loska ostatnio spisywał się gorzej. Bielica już w 10. minucie popisał się kapitalną paradą po strzale Macieja Jankowskiego. W drugiej połowie jednak skapitulował po ładnym uderzeniu z dystansu Michała Nalepy. – Nikt nie ma o to do Daniela pretensji. Dobrze bronił i fajnie, że Tomek Loska ma konkurenta – przekonywał kapitan Szymon Matuszek.

Remis na rocznicę
Obchodzący siedemdziesiąte urodziny Górnik Zabrze nie zdołał uczcić tej rocznicy zwycięstwem. Podopieczni Marcina Brosza zremisowali bowiem z Arką Gdynia 1:1. Na listę strzelców wpisali się Dani Suarez oraz Michał Nalepa.

Gol24

Remis Górnika na 70. urodziny. Arce cofnięto rzut karny
Górnik Zabrze zremisował na 70. urodziny klubu. Gola dla zabrzan w pierwszej połowie strzelił Dani Suarez, który strzałem głową pokonał bramkarza gości. Arkowcy wyrównali w 57. minucie za sprawą Michała Nalepy, który zdecydował się na strzał bezpośrednio z rzutu wolnego. Na 10 minut przed końcem meczu arbiter podjął decyzję o rzucie karnym dla gości. Michał Janota już ustawiał piłkę na 11. metrze, ale po interwencji VAR grę kontynuowali gospodarze.

Sportowe fakty

Nieudane urodziny Górnika Zabrze. Piękny gol uratował Arkę Gdynia
Przed tygodniem piłkarze Górnika Zabrze zepsuli barbórkę i teraz chcieli zrobić wszystko, by nie zepsuć jubileuszu 70-lecia klubu. Wielka gala planowana jest dzień po meczu, na którym obecnych było sporo legend 14-krotnych mistrzów Polski. Zabrzanie w tym sezonie walczą o utrzymanie i jeśli chcą mieć spokojniejszą przerwę zimową, to w starciu z Arką Gdynia nie mogli sobie pozwolić na porażkę. Zadanie nie było jednak łatwe, gdyż śląski klub w ostatnich tygodniach spisuje się znacznie poniżej oczekiwań.

Sport Śląski.pl

Na urodziny tylko punkt
Remis przed własną publicznością nie może satysfakcjonować podopiecznych trenera Marcina Brosza. W dwóch kolejnych meczach przy Roosevelta zabrzanie ugrali raptem punkt, i na kolejkę przed zakończeniem tegorocznych zmagań plasują się na przedostatnim, spadkowym miejscu w table Lotto Ekstraklasy.