Mateusz Kuchta: Popełniłem kilka błędów

Milo  -  19 czerwca 2014 13:32
0
934

 

Mateusz_Kuchta_Okocimski_Termalica_1314

Na treningach często nosiliśmy kamerki GoPro, a później wspólnie analizowaliśmy swoje zachowanie w bramce – mówi w rozmowie z oficjalną stroną Górnika Mateusz Kuchta, który wraca do Zabrza po półrocznym wypożyczeniu do Okocimskiego KS Brzesko.

Minioną rundę spędziłeś na wypożyczeniu do Okocimskiego Brzesko. Nie udało się utrzymać zespołu w I lidze, ale dla Ciebie było to na pewno cenne doświadczenie.

– Zgadza się. Zagrałem w 12 spotkaniach. W jednym zaprezentowałem się lepiej, w innych gorzej. Popełniłem kilka błędów. Najważniejsze było jednak dla mnie to, aby ograć się na ligowych boiskach. Ten cel udało się zrealizować.

Trener bramkarzy w Brzesku jest Daniel Pawłowski, który mimo młodego wieku ma już doświadczenie ze Szkocji czy staży w Barcelonie, Valencii, FC Porto czy PSV. Jak Ci się z nim współpracowało?

– Trener Pawłowski całe swoje serce wkładał w swoją pracę. Poświęcał nam bardzo dużo czasu. Mogliśmy zawsze na niego liczyć, bardzo dużo nam pomagał. Na treningach często nosiliśmy kamerki GoPro, a później wspólnie analizowaliśmy swoje zachowanie w bramce. Na prawdę dużo się od niego nauczyłem.

Gra w Brzesku wiązała się z wyprowadzką w domu. Jak odnalazłeś się w tym dorosłym życiu?

– Bardzo dobrze. Mieszkałem wspólnie z Robertem Smoliński, z którym znamy się ze Stadionu Śląskiego Chorzów oraz z Sanim z Nigerii. Z czasem nawet coraz rzadziej jeździłem do domu. Teraz po powrocie ciężko mi się odnaleźć (śmiech – przyp.red.).

A jak oceniasz sam klub?

– Początkowo było ciężko. Zarządowi klubu należą się jednak ogromne słowa uznania. Udało im się znaleźć sponsora. Wyremontowano m.in. szatnie. Niczego nam nie brakowało.

A jak wyglądała sytuacja ze szkołą?

– Otrzymałem indywidualny tok nauczania w liceum w Chorzowie. Jeździłem więc raz na jakiś czas zdawać materiał. Teraz po zakończeniu sezonu i powrocie do domu też musiałem zaliczyć parę rzeczy.

Rozpocząłeś okres przygotowawczy z Górnikiem. Z jakimi nadziejami wróciłeś na Roosevelta?

– Chcę jak najlepiej wykonywać na treningach swoją robotę i swoją postawą przekonać trenerów do pozostania w Górniku. Walczę o miejsce w składzie.

[youtube id=”5_Qj_KhIg90″]

Występy Mateusza Kuchty w barwach Okocimskiego KS Brzesko

Źródło: gornikzabrze.pl
Foto: Grzegorz Golec/termalica.brukbet.com

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments