Mateusz Cholewiak piłkarzem Górnika

Kibic  -  18 czerwca 2021 15:11
5
2821

Nowym piłkarzem Górnika został Mateusz Cholewiak, który związał się z Klubem umową obowiązującą do końca czerwca 2023 roku z opcją przedłużenia o kolejny rok.

31 – letni piłkarz pochodzi z Jasła na Podkarpaciu. Pierwsze piłkarskie kroki stawiał w miejscowym MOSiRze. Ma na swoim koncie występy w SMS-ie Łódź, Puszczy Niepołomice, Stali Mielec, Śląsku Wrocław i Legii Warszawa. W barwach drużyny ze stolicy zagrał w 23 oficjalnych meczach, w których czterokrotnie wpisywał się na listę strzelców. Z Legią zdobył dwa tytuły Mistrza Polski.

– Cieszymy się, że trafia do nas piłkarz z bardzo dużym doświadczeniem i obyciem. Górnik potrzebuje piłkarzy, którzy odnosili sukcesy, a tak przecież jest w przypadku Mateusza, który grał w meczach o dużą stawkę – mówi prezes „Trójkolorowych”, Dariusz Czernik w opinii którego Cholewiak będzie dobrym przykładem dla licznej zabrzańskiej młodzieży: – Cholewiaka cechują nie tylko duże umiejętności piłkarskie, ale i bardzo dobre cechy charakterologiczne. Mateusz jest tytanem pracy, wzorem pracowitości i odpowiedzialności na boisku i poza nim. To dla nas niezwykle ważne cechy.

Źródło: Górnik Zabrze
Foto: Górnik Zabrze

5 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

masakra piękna strategia klubu, doswiadczony to prawda ale żeby coś osiagnoł 4 mecze w tak słabej legi a do tego jeszcze dadok i krawczyk 1 liga wita

Wnikliwa analiza napisana nienaganną polszczyzną.

Drugi Matras.

Sam jestes, drugi Martas. Gosc bedzie jednym z naszych najlepszych zawodnikow. Super lewa noga i ciąg na bramkę. Super transfer. A sezon i on i Krawczyk skoncza z dwucyfrowka w klasyfikacji kanadyjskiej

hehe dobre