Martin Chudý: Pozostaniemy w Ekstraklasie

Kris  -  14 stycznia 2019 17:24
0
4790

W piątek rano dowiedzieliśmy się, że do zabrzańskiej drużyny dołączył Martin Chudý. Bramkarz, który bronił do tej pory w słowackim Spartaku Trnawa, ma na swoim koncie występy w eliminacjach do Ligi Mistrzów czy Europy. Trzydziestolatek przed wylotem na Cypr zdążył jeszcze powiedzieć kilka słów.

Przede wszystkim opowiedział o samym transferze i pojawieniu się na Górnym Śląsku:
– Miałem kilka ofert z Czech, ale grałem tam trzy i pół roku i mimo, że jest to dobra liga to chciałem wyjechać do innego kraju. Oferta z Górnika była dla mnie dobra i stanowiła krok do przodu.

Zawodnik nie bał się takiego kroku, mimo wiedzy o obecnej pozycji Zabrzan: – Sytuacja Górnika jest bardzo trudna, ale w polskiej lidze każda drużyna jest w stanie pokonać inną drużynę. Jesteśmy w dole tabeli, lecz uważam, że jeśli będziemy trenować i może przyjdą jeszcze kolejni zawodnicy to stworzymy mocny zespół i pozostaniemy w Ekstraklasie.

Ponadto Martin pochwalił się również swoją wiedzą o nowym klubie czy też polskiej lidze:
– Sprawdzałem wiadomości w internecie o Górniku. Wiem, że jest najbardziej utytułowanym klubem w Polsce razem z Ruchem Chorzów mając po czternaście tytułów. Jednakże wiem, że ostatnie było już dawno, bo w 1988. Jest to długi okres czasu, około trzydziestu lat. Być może te dobre czasy wrócą do Zabrza. Uważam, że polska liga jest bardzo dobra. Duża ilość drużyn, a więc także skautów, którzy oglądają rozgrywki. Wielu zawodników po dobrym sezonie przechodzi do jeszcze lepszych lig. Jeśli pokażę swoje umiejętności w dobrym świetle, to mogę zrobić także krok do przodu.

Chudý jest obecnie najbardziej doświadczonym goalkeeper’em w Zabrzu. Jednakże o miejsce w pierwszym składzie będzie rywalizował z Tomaszem Loską czy Danielem Bielicą. Martin chętnie wyraził swoją opinię na temat głównego rywala w walce o regularne stawanie między słupkami: – Tomasz Loska jest młodym bramkarzem, który broni także w młodzieżowej reprezentacji Polski. Nie znam go jeszcze osobiście, ale przed nim duża przyszłość. Chcę zobaczyć go na treningu.

Miejmy nadzieję, że chociaż część słów nowego piłkarza Górnika się spełni i wiosna przyniesie prawdziwe ocieplenie (nie tylko atmosferyczne).

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments