Marcin Brosz: Jesteśmy w komplecie i przygotowujemy się do sobotniego spotkania

Torcidos  -  29 marca 2018 17:21
0
3360

W czwartek odbyła się konferencja prasowa, która była zapowiedzią zbliżających się spotkań z Sandecją Nowy Sącz oraz pucharowego z Legią Warszawa. Poniżej przedstawiamy zapis wypowiedzi trenera Brosza.

O sytuacji kadrowej

– Na liście nieobecności jest tylko Rafał Kurzawa, który w sobotę będzie pauzował za kartki. Pozostali zawodnicy, a szczególnie mam na myśli zawodników po urazach jak Maciek Ambrosiewicz, Szymon Żurkowski i Damian Kądzior, są w treningu. Grupa piłkarzy, która wróciła z reprezentacji po meczu z Litwą również jest z nami, więc jesteśmy w komplecie i przygotowujemy się do sobotniego spotkania.

O kontuzji Damiana Kądziora i jego powrocie z kadry

– Bardzo podobało mi się podejście Damiana po powrocie z kadry. On nie mówił, że był blisko, tylko powiedział, że to go motywuje do jeszcze większej pracy, żeby na bazie meczów ligowych selekcjoner powołał go jeszcze raz i to było bardzo pozytywne. Ta konsekwencja w dobrych meczach i kolejnych powołaniach daje mu dużo energii.

O motywacji na mecz z Sandecją z perspektywy zbliżającego się meczu z Legią

– Od kiedy tu pracujemy nie przypominam sobie, żeby jakikolwiek mecz Górnik zagrał na stojąco. Każdy mecz wymaga pracy od pierwszej do ostatniej minuty. My mamy swój cel, zespół z Nowego Sącza również i czeka nas bardzo ciężkie spotkanie. Kluczem jest maksymalne przygotowanie całej osiemnastki do tego pojedynku i konsekwentna praca od początku do końca. Na tym się koncentrujemy i ten mecz jest dla nas najważniejszy.

O przygotowaniu fizycznym

– Patrząc na ostatni mecz ligowy z Koroną, to my goniliśmy wynik. Również w spotkaniu z Hajdukiem ostatnie 15-20 minut było bardzo dobrych w naszym wykonaniu. Widzimy więc że praca na treningu przynosi efekt.

O Liszce, jako zastępcy Kurzawy

– Daniel Liszka, patrząc na jego poruszanie się po boisku i wytrzymanie tempa całego spotkania i na jakość jaką nam dał, bo to nie tylko bramka, ale również dwa odbiory, które w konsekwencji doprowadziły do bramek, dają sygnał, że ma szansę wystąpić w meczu z Sandecją. Czy znajdzie się w osiemnastce albo wyjdzie w podstawowym składzie? Mamy jeszcze jeden trening i przygotowane różne scenariusze, chcemy się przygotować do tego spotkania jak najlepiej i Daniel na pewno jest brany pod uwagę.

O najbliższych rywalach

– Sandecja i Legia to zespoły, z którymi w ostatnim czasie często się spotykamy i raczej nie są w stanie nas czymś szczególnym zaskoczyć. Mamy schemat pracy, staramy się oglądać przeciwników na bieżąco jak również analizujemy materiały z ostatnich spotkań naszych rywali.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments