Leszek Ojrzyński zostaje w Górniku. Nie ma tematu zmiany trenera

Milo  -  16 grudnia 2015 15:01
0
672

Ojrzyński_Gornik_Slask1516

Zła sytuacja w tabeli i styl gry Górnika sprawiły, że wielu kibiców nie ma zaufania do trenera Leszka Ojrzyńskiego. Przesądzone jednak jest to, że do zmiany szkoleniowca zimą w Zabrzu nie dojdzie.  

Leszek Ojrzyński objął drużynę Górnika 13 sierpnia, przed spotkaniem z Termaliką. W 16 spotkaniach pod jego wodzą zabrzanie wygrali tylko 3 mecze, aż 9 zremisowali i 4 razy przegrali. Porażki i remisy nastąpiły głównie z drużynami walczącymi o utrzymanie, a bilans w pojedynkach z bezpośrednimi rywalami walczącymi o utrzymanie może mieć kluczowe znaczenie.

Kibice zarzucają Ojrzyńskiemu nastawienie Górnika na ultradefensywę, a także sprowadzenie niewartościowych zawodników m.in. Korzyma i Janoty.  – Nie ma tematu zmiany trenera. Leszek Ojrzyński zostaje w Górniku i przeprowadzi okres przygotowawczy do rundy wiosennej – zapewnia Rafał Kędzior, rzecznik prasowy Górnika.

Szkoleniowiec regularnie podkreśla, że zespół od dłuższego czasu nie przegrywa, ale remisy nie pomogą drużynie w utrzymaniu się w lidze. Warto tutaj podkreślić, że w spotkaniach przed własną publicznością z Podbeskidziem, Koroną, Łęczną i Termaliką nasza drużyna zdobyła zaledwie 2 punkty. Po dwóch wygranych (Z Piastem u siebie i Jagiellonią na wyjeździe) nastąpił remis z beniaminkiem z Niecieczy, po którym wróciły demony i światełko w tunelu znów zaczęło wygasać. Jak Górnik zagra w piątek w Lubinie? Kontrakt trenera wygasa za półtora roku. 

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments