Leszek Ojrzyński: Musimy być przygotowani na każdy scenariusz

Milo  -  28 sierpnia 2015 14:31
0
880

Ojrzynski2_Gornik_Zaglebie1516

Zastanawiam się nad obsadą każdej pozycji, nie tylko bramki. Analizuję wszystkie za i przeciw. Rozgrywam mecz w głowie jeszcze zanim wyjdziemy na boisko – mówi przed meczem z Cracovią Leszek Ojrzyński, trener Górnika.

O meczu z Cracovią:

– Przed nami bardzo ciężkie spotkanie. Cracovia w tym sezonie, głównie na wyjeździe spisuje się bardzo dobrze. Można powiedzieć, że jest faworytem. W niedzielę wyjdziemy jednak na boisko po to, aby zdobyć 3 punkty. Zrobimy wszystko, aby wygrać pierwszy mecz w tym sezonie. Zobaczymy, jak kształtować się będzie wynik. Z tego co wiem, ma być upalnie. Musimy więc zagrać przede wszystkim mądrze. Bardzo nam zależy, by nie stracić jako pierwsi bramki. Wiadomo, mamy swoje problemy kadrowe, ale Cracovia również. Chciałbym jednak przez 90 minut widzieć na boisku takiego Górnika, jak w 30 najlepszych minutach z Zagłębiem. Jesteśmy czerwoną latarnią rozgrywek, ale robimy wszystko, aby wyjść z dołka. Cracovia jest kolejnym krokiem, który musimy wykonać. Liczę, że w dobrych nastrojach rozpoczniemy przerwę na reprezentację.

O nowych zawodnikach:

– Kwiek, Janota i Korzym zagrali z Zagłębiem. Czy teraz znajdą się w wyjściowej jedenastce? Zobaczymy. Jestem mądrzejszy o kilka treningów, ale mamy kilka znaków zapytania. Przed nami jeszcze dwa treningi, w piątek i w sobotę. Czy zagra Widanow? Zobaczymy, zawodnik przechodzi bowiem jeszcze badania lekarskie.

O kondycji fizycznej zespołu. 

– Z Zagłębiem zagraliśmy dobre 30 minut. Czy stać nas na więcej? Zobaczymy. W niedzielę na pewno będę mądrzejszy. W Mielcu, po meczu pucharowym, w dużym upale wypadliśmy źle. Wszyscy widzieli, jak wyglądaliśmy w meczu z Zagłębiem. Po spotkaniu z Cracovią na pewno będę mógł wyciągnąć jakieś sensowne wnioski.

O obsadzie bramki. 

– Zastanawiam się nad obsadą każdej pozycji, nie tylko bramki. Analizuję wszystkie za i przeciw. Rozgrywam mecz w głowie jeszcze zanim wyjdziemy na boisko. Musimy być przygotowani na każdy scenariusz. Ważna jest ławka rezerwowych, która może zdecydować o wygranej lub przegranej. Decyzja o meczowej „18” zapadnie po piątkowym treningu.

Źródło: gornikzabrze.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments