Leszek Ojrzyński: Liczyłem, że dalej będę prowadził drużynę

Milo  -  4 marca 2016 11:03
0
839

Ojrzynski_Urban_Gornik_Lech_1516

Spójrzmy, jak kiedyś było w Górniku. Adam Nawałka miał długą serię spotkań bez wygranej, a później wyciągnął drużynę oraz został selekcjonerem kadry narodowej. Myślałem, że władze Górnika zaufają mi, będziemy zmierzać razem w jednym kierunku, ale tak się nie stało – mówi Leszek Ojrzyński, były trener Górnika.

Spodziewał się pan tego, że zostanie zwolniony?

– Można było to wyczuć, ale z drugiej strony liczyłem, że dalej będę prowadził drużynę. To przecież jeszcze nie koniec rozgrywek. Rozmawiałem z władzami klubu, a później zarząd spotkał się z właścicielem i zakomunikowano mi, że nie będę już trenerem.

Zespół słabo rozpoczął wiosnę, na dodatek konflikt z piłkarzami nie wpłynął dobrze na pańskie notowania…

– Nie było konfliktu. Odnośnie Radka Sobolewskiego, to w meczu z Lechem nie zagrał, bo we wtorek doznał urazu. Atmosfera w szatni nie była sielankowa, ale nie określajmy tego słowem konflikt. Powiedziałem piłkarzom, czego od nich wymagam. Gdy się przegrywa, nie można zamiatać pod dywan, ale trzeba mówić prawdę prosto w oczy. Było jednak, minęło, a spadła głowa trenera.

Pana misja zakończyła się jednak fiaskiem

– Jestem przegrany, bo zostałem zwolniony, ale nie można nazywać mnie przegranym z innego powodu – przecież z Górnikiem nie spadłem. Decydujące mecze będą po sezonie regularnym i wtedy piłkarze będą grali lepiej. Doświadczyli w tym sezonie presji, porażek. To ich wzmocni, a nie pognębi. Ważne jest to, aby przegrane przekuć na coś pozytywnego. Spójrzmy, jak kiedyś było w Górniku. Adam Nawałka miał długą serię spotkań bez wygranej, a później wyciągnął drużynę oraz został selekcjonerem kadry narodowej. Leicester też niedawno walczył o utrzymanie, a teraz znakomicie sobie radzi w lidze angielskiej. Myślałem, że władze Górnika zaufają mi, będziemy zmierzać razem w jednym kierunku, ale tak się nie stało.

Cała rozmowa do przeczytania w „Sporcie” oraz na www.katowickisport.pl

Źródło: Sport
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments