Lechia Zielona Góra – Górnik Zabrze 0:0. Fatalna seria przerwana

Kaszpir  -  17 kwietnia 2021 18:35
0
1751

W spotkaniu 26. kolejki III ligi (grupa 3.), Górnik II Zabrze zremisował bezbramkowo z Lechią Zielona Góra.

Celem Górnika w Zielonej Górze, było przede wszystkim nie przegrać i przerwać w końcu, złą ligową serię. Bezbramkowy remis oznaczał, że zadanie zostało zrealizowane. Zabrzanie na tle faworyzowanego rywala pokazali się z całkiem niezłej strony. Bardzo solidnie wyglądali w defensywie, sami stwarzając kilka okazji. Najbliżej zdobycia gola, był  Bartłomiej Korbecki. Już w 9. minucie przechwycił piłkę po błędzie obrońcy, niestety w dobrej sytuacji posłał piłkę obok słupka.

Kolejną okazję miał już po zmianie stron, ale wówczas jego uderzenie przeszło nad poprzeczką. W końcu futbolówka wpadła do siatki Fabisiaka, jednak w tej sytuacji arbiter odgwizdał spalonego. W bramce Górnika dobrze spisywał się Bartosz Neugebauer. W pierwszej połowie pracy za wiele nie miał, natomiast w drugiej części (pomiędzy 54 a 58 min) dwukrotnie musiał się wykazać, raz w sukurs przyszła mu poprzeczka. Jeszcze w końcowych fragmentach gry oba zespoły miały po szansie. Najpierw Alan Lubaski źle trafił w piłkę zagraną przez Jana Flaka. Lechia odpowiedziała groźnym uderzeniem z głowy Mycana, Neugebauer ponownie był na posterunku.

Górnik po tym spotkaniu w końcu może sobie dopisać punkcik i ma ich w sumie 27. W następnej kolejce zabrzanie podejmą drużynę Rekordu Bielsko-Biała.

Lechia Zielona Góra – Górnik II Zabrze 0:0

Lechia (skład wyjściowy): Fabisiak – Ostrowski, Żukowski, Maćkowiak, Małecki (c), Konieczny, Kaczmarczyk, Mycan, Babij, Athenstadt, Kocik
Trener: Andrzej Sawicki

Górnik II: Neugebauer – Szymański, Surowiec (c), Wingralek, Szkudlarek, Flak,  Lukoszek (61′ Lubaski), Pranica (83′ Koc), Hrosu, Korbecki (90′ Zielonka), Dziedzic (90′ Kulanek)