Lechia Zielona Góra – Górnik II Zabrze 3:2. Miłe złego początki

Kaszpir  -  11 czerwca 2022 15:58
1
2557

W meczu 33. kolejki III ligi, Górnik II Zabrze przegrał w Zielonej Górze z Lechią 2:3. Przebieg pojedynku z perspektywy zabrzan, śmiało można określić mianem, „miłe złego początki”, ponieważ „Trójkolorowi” prowadzili już dwoma golami, a zeszli z boiska pokonani.

Już w czwartej minucie wynik spotkania otworzył niewodny wiosną Alan Lubaski. Napastnik zabrzan, dla którego było już to 10. trafienie w obecnym sezonie, wykorzystał kontrę Górnika. Po upływie nieco ponad kwadransa nasz zespół prowadził już dwoma golami. Akcję zainicjował Bartłomiej Korbecki z lewej strony dogrywał Marcin Wodecki, a Patryk Pytlewski z bliska wpakował futbolówkę do siatki. Przewagę w polu mieli gospodarze, aczkolwiek niewiele z tego wynikało. Aż do 39. minuty. Wówczas Loboda popędził z piłką dobre kilkadziesiąt metrów, pograł jeszcze z Mycanem i na raty pokonał Klaudiusza Mazura. Do przerwy jednak to zabrzanie schodzili w lepszych nastrojach.

Drugą odsłonę zdecydowanie lepiej zaczęli miejscowi. Na rezultat ich ataków nie trzeba było długo czekać. W 55 min. ponownie Loboda wpisał się na listę strzelców, doprowadzając do wyrównania. Zielonogórzanie dążyli do zdobycia kolejnych bramek, sztuka ta udała im się na kwadrans przed końcem meczu. Mateusz Kulanek, zdaniem sędziego nieprzepisowo powstrzymywał w polu karnym Mycana, wskutek czego arbiter wskazał „na wapno”. Skutecznym egzekutorem okazał się Soszyński. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i Górnik pozostał z niczym.

Podopieczni Piotra Gierczaka pozostaną zatem z dorobkiem 48 „oczek”. W meczu ostatniej kolejki zabrzanie podejmować będą drużynę Gwarka Tarnowskie Góry.

Lechia Zielona Góra – Górnik II Zabrze 3:2 (1:2)

0:1 – Lubaski, 4′
0:2 – Pytlewski, 16′
1:2 – Loboda, 39′
2:2 – Loboda, 55′
3:2 – Soszyńśki, 75′ (k)

Lechia: Fabisiak [c] – Ostrowski, Maćkowiak (58′ Vinicius), Łokietek (21′ Lechowicz), Surożyński (46′ Sitko), Kaczmarczyk, Soszyński, Loboda, Mycan, Athenstadt (64′ Małecki), Zientarski
Rezerwowi: Sieracki, Lechowicz, Małecki, Vinicius, Sitko
Trener: Andrzej Sawicki

Górnik II: Mazur – Pawlak, Kulanek [c], Gandziarowski, Skała (61′ Barczak), Liszka, Pytlewski, Wodecki, Okaj (61′ Kamiński) , Korbecki (46′ Zielonka), Lubaski (81′ Wąsik)