Lechia – Górnik II 1:4. Efektowne przełamanie. Teraz czas na Ruch

Kibic  -  31 sierpnia 2019 18:36
0
7055

W spotkaniu 5. kolejki III ligi rezerwy Górnika pokonały w Zielonej Górze miejscową Lechię 4:1. Bramki dla zabrzan zdobyli Aleksander Paluszek, Dominik Skiba, Alasana Manneh z rzutu karnego oraz Dariusz Pawłowski.

W przedmeczowej zapowiedzi pisaliśmy, że być może oddech historii związanej ze stadionem w Zielonej Górze, wpłynie mobilizująco na naszych młodych piłkarzy. I choć nie wiemy, czy własnie to mogło dodatkowo zmobilizować zabrzan, to jednak w końcu przyszło przełamanie. Górnik objął błyskawiczne prowadzenie, po golu w pierwszej minucie Aleksandra Paluszka (na zdjęciu głównym). Na kolejne trafienia czekaliśmy do końcówki spotkania, wówczas „Trójkolorowi” zadali rywalom trzy ciosy i stało się pewne, że po raz pierwszy w obecnym sezonie, wywiozą z terenu rywala komplet punktów. Gospodarze zdołali jeszcze uzyskać honorowe trafienie, ale nie mogło ono już zmienić losów pojedynku.

Po tym zwycięstwie, podopieczni Marcina Prasoła mają sześć „oczek” w swoim dorobku. Teraz czeka ich prawdziwy sprawdzian, gdyż do Zabrza przyjeżdża chorzowski Ruch. Wiemy doskonale, że derby odbędą się na Stadionie im. Ernesta Pohla i już dziś chcemy zaprosić wszystkich kibiców, by tego dnia wspierali naszą młodą drużynę.

Lechia Zielona Góra – Górnik II Zabrze 1:4 (0:1)

0:1 – Paluszek, 1′
0:2 – Skiba, 71′
0:3 – Manneh, 75′ (k)
0:4 – Pawłowski, 85′
1:4 – Izdebski, 90′

Lechia: Budzyński – Ostrowski, Żukowski, Tomaszewski (57′ Kobusiński), Małecki (62′ Czarnecki), Garguła (64′ Babij), Konieczny (62′ Izdebski), Okińczyc, Stachurski, Kaczmarczyk, Dziubański
Rezerwowi: Mikołajczuk – Athenstadt, Czarnecki, Izdebski, Łokietek, Kobusiński, Babij
Trener: Andrzej Sawicki

Górnik II: Neugebauer – Kulanek, Surowiec, Paluszek, Kamiński (67′ Lukoszek), Eizenchart, Rostkowski (84′ Gałązkiewicz), Manneh, Baranowicz (41′ Banaczek), Pawłowski, Skiba (80′ Kołodziejczyk)
Rezerwowi: Krawczyk – Zawada, Kołodziejczyk, Gałązkiewicz, Banaczek, Lukoszek, Winglarek
Trener: Marcin Prasoł

Sędzia: Radosław Kasprzyk

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelyta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments