Konferencja trenerów: „Karny był miękki” ,”Dwa razy daliśmy się zaskoczyć”

Ewa  -  4 października 2015 18:07
0
874

ojrzynski_gornik_legia_1516

– W pierwszej połowie graliśmy nieźle, mieliśmy swoje sytuacje. W drugiej zeszło z nas powietrze i gdybym mógł, dokonałbym siedmiu, ośmiu zmian – powiedział na konferencji po spotkaniu z Legią Warszawa Leszek Ojrzyński, trener Górnika. Henning Berg, trener Legii stwierdził. – Zamieszanie wokół trenera w Warszawie nie sprzyjało przygotowaniu zawodników do meczu z Górnikiem.

Henning Berg (Legia Warszawa): Nie zagraliśmy najlepszego spotkania. Wiedzieliśmy, że Górnik dobrze wykonuje stałe fragmenty gry, dwa razy daliśmy się zaskoczyć. Strzeliliśmy dwie bramki, szkoda ze innych sytuacji nie udało się wykorzystać. Zamieszanie wokół trenera w Warszawie nie sprzyjało przygotowaniu zawodników do meczu z Górnikiem. Ból w nodze wymusił wcześniejszą zmianę Kucharczyka, podczas gry uraz się pogłębił i musiał zejść z boiska.

Leszek Ojrzyński (Górnik Zabrze): Szkoda, szkoda, szkoda. Mogliśmy ten dzień lepiej zaplanować, choć plany były, ale zawiodła realizacja. Prowadziliśmy z Legią, mieliśmy szansę na 2:0, ale nie wykorzystaliśmy sytuacji. Moim zdaniem karny był „miękki”, ja bym tego nie odgwizdał choć byłem daleko od sytuacji. Legia wróciła do gry, zrobiło się 1:1. W pierwszej połowie graliśmy nieźle, mieliśmy swoje sytuacje. W drugiej zeszło z nas powietrze i gdybym mógł, dokonałbym siedmiu, ośmiu zmian. Podjęliśmy ryzyko, wszedł na boisko szybki Cerimagić, miał absorbować stoperów Legii. Kwiek nie powinien faulować w ten sposób, niestety dostał drugą żółtą kartkę i wyleciał z boiska i nie zagroziliśmy już bramce Legii. Dziś musieliśmy zmienić trochę ustawienie ze względów na Prijovica i Nikolića.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments