Kibicowskie podsumowanie kolejki. Sporo wyjazdów, ciekawa oprawa Korony.

g.rajda  -  18 września 2014 07:49
0
1945

kibice2_gks_lechia_1415
Miniona kolejka była bardzo ciekawa i obfitująca w wiele wyjazdów. Na najliczniejszy – prawie 1000 osób – udali się do Warszawy fanatycy Śląska. Wyjazdy zaliczyli także kibice Lechii, Ruchu, Górnika Łęczna i GKS-u. Ciekawie było w Białymstoku, gdzie na trybunach zaprezentowano oprawę, pojawiły się także race, a po i przed spotkaniem szalały pewne służby. O tych i innych wydarzeniach weekendu przeczytacie w relacji poniżej, zapraszamy!

Zawisza Bydgoszcz – Wisła Kraków
kibiców: 2 653

w tym gości: 0
piątek, 12 września, godz. 18:00

Pomimo, iż Wiślacy wrócili z dopingiem to z wiadomych przyczyn na to spotkanie nie pojechali. Bydgoszczanie na meczu także nie pojawili się, ale w liczbie około 600 osób wybrali się wspierać młodych piłkarzy. Na płotach wywieszono bardzo dużo flag oraz dwa transparenty. Przez całe spotkanie prowadzony był doping, a w drugiej połowie za płotem odpalono race i świece dymne. Zawiszacy pokazują, że nadal mają się dobrze, a żaden Osuch im nie straszny by nadal się jednoczyć.

Pogoń Szczecin – Ruch Chorzów
kibiców: 5 829
w tym gości: 230

piątek, 12 września, godz. 20:30

Na ten daleki wyjazd Ruch wyruszył o godzinie 9 pociągiem ze stacji PKP Chorzów-Batory. Ich trasa w obie strony bez większych komplikacji, ale jak to na wyjazdach do Szczecina bywa nie obyło się bez dużej ilości mandatów. Na sektorze „Niebiescy” meldują się w 230 osób, co jak na piątek i wczesną godzinę wyjazdu jest liczbą dobrą.

kibice_pogon_ruch_1415Ruch w Szczecinie – fot. pogononline.pl

Gospodarze na to spotkanie wystawiają przeciętnej wielkości młyn, przez całe spotkanie prowadza dobry doping. Na płocie zawisło dużo flag. Martwi jednak frekwencja „Portowców” na pozostałych sektorach, widać, że spora część osób, która pojawiała się na trybunach w poprzednim sezonie pojawiała się tam z powodu dobrej gry piłkarzy, gdyz teraz gdy gra ta jest gorsza to i o wiele gorsza jest frekwencja.

Cracovia – Górnik Łęczna
kibiców: 5 624
w tym gości: 103

sobota, 13 września, godz. 15:30

Do Krakowa fani z Łęcznej docierają w 103 osoby. Na płocie wywieszają 5 flag i mały trans „Wyjazd rzecz święta”. Przez całe spotkanie prowadzą przyzwoity doping.

kibice2_cracovia_leczna_1415Górnik Łęczna w Krakowie – fot. K.Mastalski / tylkocracovia.pl

Gospodarze wystawiają młyn w dobrej liczbie, na płocie wywieszają sporo flag oraz transparent „Gloria Victoribus 12.09.1682”.

kibice_cracovia_leczna_1415Trans Cracovii – fot. K.Mastalski / tylkocracovia.pl

GKS Bełchatów – Lechia Gdańsk
kibiców: 3 300
w tym gości:

niedziela, 14 września, godz. 18:00

Kibice Lechii w Bełchatowie pojawili się w dobrej liczbie . Na płocie nie wywiesili flag, ale za to zawisł jeden, duży transparent z hasłem „IV rozbiór Polski – 17.09.1939r.”. Całe spotkanie prowadzili doping na dobrym poziomie.

kibice2_gks_lechia_1415Lechia w Bełchatowie – fot. lechai.net

Gospodarze w swoim młynie wywiesili kilka flag oraz transparent zachęcający do wyjazdu do Chorzowa, a podczas spotkania zaprezentowali flagowisko.

kibice_gks_lechia_1415Młyn gospodarzy – fot. lechia.net

Lechia w Bełchatowie:
[youtube id=”HJcSzadSkd8″]

Jagiellonia Białystok – Lech Poznań
kibiców: 7 350
w tym gości: 0

sobota, 13 września, godz, 18:00

Mimo, iż budowa stadionu jest już zakończona, to wciąż trwają odbiory, sektor gości nie został jeszcze otwarty więc fani „Kolejorza” na stadionie pojawić się nie mogli.
Tego dnia bardzo szalała białostocka policja. Przed spotkaniem spisywali oni dużą część kibiców zmierzających na mecz, nie skupiając się tylko na mężczyznach, a także na kobietach, a nawet dzieciach. Prowokacja policji niestety nie udała się, gdyż wszyscy zachowali spokój i opanowanie. Podczas spotkania fanatycy „Jagi” zaprezentowali oprawę stworzoną z pasów materiałów które po złożeniu zaprezentowały herb Jagiellonii otoczony sercem. Na płocie zawisł transparent „Odkąd pamiętam „Jotkę” zawsze miałem w sercu”, po bokach sektora powiwały czerwono-żółte flagi, a całość dopełniła pirotechnika.

kibice_jagiellonia_lech_1415Oprawa „Jagi” – fot. kibice.net

Górnik Zabrze – Piast Gliwice
kibiców: 3 000
w tym gości: 0

niedziela 14 września, godz. 15:30

Relacja ze spotkania: LINK
Galeria z meczu: LINK

Legia Warszawa – Śląsk Wrocław
kibiców: 16 187
w tym gości:
992
sobota, 13 września, godz. 20:30

Do Stolicy grupa fanatyków z Wrocławia przyjechała w liczbie 1 001 osób, z czego 992 osoby weszły na obiekt. Wśród nich znajdowali się przedstawiciele zgodowiczów (26 osób) oraz kibice z KKN w liczbie 27 osób. Wrocławianie do Warszawy przyjechali pociągiem specjalnym, z wynajęciem którego mieli spore problemy, bowiem nie potrafili oni dojść do porozumienia z władzami Intercity (o dziwo, które siedzibę ma właśnie w Stolicy) co do miejsca odjazdu specjala. Ostatecznie wszystko zostało ustalone, podróż w obie strony przebiegła bez problemów. Na sektorze Śląsk wywiesza kilka flag, w tym jedną „Legiony Wrocławia” na której ponownie pojawiła się zabroniona przez PZPN kostucha. Na sektorze powiewały także flagi także z tym symbolem.

kibice_legia_slask_1415Śląsk w Warszawie – fot. legionisci.com

Obie ekipy z dopingiem na bardzo dobrym poziomie, „Żyleta” pękała w szwach, frekwencja na Stadionie Legii nie powala, ale jak na nasze Polskie warunki i tak jest dobra. Wymiana uprzejmości rozpoczęła się już przed meczem. Raz jedni, raz drudzy skandowali okrzyki pod adresem rywala. Legioniści jednak mieli asa w rękawie, bowiem strata czterech flag boli WKS do tej pory. „A ja pytam was frajery, gdzie są wasze flagi cztery” – śpiewali legioniści w stronę przyjezdnych.

Wyjazd kibiców Śląska z dworca:
[youtube id=”PZbYJQXPiQA&list=UU_pMiu1GwftGV0Biq7TJ6A”]

Korona Kielce – Podbeskidzie Bielsko-Biała
kibiców: 6 142
w tym gości:
 ok. 30
poniedziałek, 15 września, godz. 18:00

Pomimo poniedziałku na stadion w Kielcach wybrało się bardzo dużo widzów. W młynie zawisło sporo flag, ultrasi Korony zaprezentowali także oprawę, która skierowana była skierowana do piłkarzy, składała się z sektorówki z motywem strzelca, oraz logotypów Ligi Mistrzów. Całość uzupełniły transparenty, które utworzyły hasło: „Czasami zastanawiamy się co by było, gdyby wszyscy piłkarze Korony urodzili się strzelcami”.  Widać oprawa zmotywowała piłkarzy, gdyż trzy punkty zostały w Kielcach.

kibice2_korona_podbeskidzie_1415Oprawa Korony – fot. Krystian Balicki/mks-korona-kielce.pl

Kibice Podbeskidzia na ten wyjazd pojechali w około 30 osób, a na płocie wywiesili dwie flagi: „ON TOUR” oraz „95”.

kibice_korona_podbeskidzie_1415Podbeskidzie w Kielcach – fot. Kamil Walas / stadionowioprawcy.net

Oprawa Korony:
[youtube id=”9JTZLYG0NCE”]

Źródło: Roosevelta81.pl
Fot.: Lechia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments