Górnik – Piast kibicowsko: Stary młyn pękał w szwach, nad nowym pojawił się dach!

g.rajda  -  17 września 2014 07:53
0
1955

IMG_6681

Nie zdziwimy chyba nikogo informacją o tym, że podczas mini derbów z Piastem na trybunach pojawiło się 3 000 widzów. Patrząc jednak na to co działo się w „młynie” śmiało można stwierdzić, iż potencjał mamy ogromny, bo na trybunie miejsc brakowało już na kilka minut przed rozpoczęciem spotkania, a Ci którzy na mecz się spóźnili i chcieli wspomóc Górnika dopingiem musieli zajmować miejsca na barierkach, a nawet na murku trybuny głównej. Pomimo sporej nadwyżki fanatyków doping nie był jednak lepszy niż podczas ostatniego domowego spotkania z Łęczną, ale i tak stał on na bardzo dobrym poziomie.

IMG_6475

Standardowo duża część osób z „Sektora 13” ubrana była w młynówki, co cieszy, ale jednak odczuć można niedosyt, że takiej koszulki nie mają wszyscy. Jednak powoli zmierzamy do celu kraciasto-trójkolorowego „młyna”, który zobaczyć będzie można jak nie na starym to już na nowym stadionie. Po rozpoczęciu zarówno pierwszej jak i drugiej połowy pozdrawiamy naszych rywali dając im do zrozumienia kto rządzi w Gliwicach oraz jaki mamy do nich stosunek. Na pewno bardzo by im się to spodobało i biliby nam brawo, jednak z wiadomych przyczyn nie mogli się oni pojawić przy Roosevelta 81. A szkoda, może tym razem zamiast jajkami „poczęstowalibyśmy” ich innymi potrawami…

kibice_gornik_piast_1415

Wracając jednak do spotkania na płocie wywiesiliśmy flagi: „We’ll never surrender”, „XXX Torcida”, „TG ’99 Gliwice”, „Torcida Gliwice”, „Będziemy z Tobą aż do śmierci”oraz „Sektor 13”. W pierwszych minutach meczu naprzeciwko trybuny krytej zawisł transparent witający Jerzego Gorgonia, który tego dnia pojawił się na trybunach.

IMG_6477

Po meczu dziękujemy piłkarzom za walkę, niestety na boisku doznajemy porażki, która nie jest dla fanatyków zabrzańskiego Górnika łatwa, bo porażka w derbach, nawet tych mniejszych, boli podwójnie.

IMG_6721

Warto zaznaczyć, że kibice którzy przybyli na Stadion im. Ernesta Pohla mogli być nieco zdziwieni, bowiem nad przyszłym „młynem” pojawiły się pierwsze płaty blachy stanowiącej dach. Jest to dobra wiadomość, widać, że coś się dzieje i kto wie, może następne spotkanie z Piastem rozegramy już przy obecności obu ekip?

P9040852

Galeria ze spotkania: LINK
Najnowsza galeria ze zdjęciami z budowy stadionu: LINK

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl / torcida.eu

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments