Kibicowskie podsumowanie kolejki. Otwarcie stadionu „Jagi”, „Inwazja” Piasta na Wrocław

g.rajda  -  22 października 2014 14:58
0
1704

kibice3_jagiellonia_pogon_1415.jpg

W minionej kolejce na stadionach działo się i dużo i mało. Mało, bo na aż pięciu obiektach nie pojawili się kibice gości (remonty, zakazy, protesty itp.). Z drugiej jednak strony na 3 sektorach gości pojawili się kibice w dość dobrych liczbach. Mowa tu o Ruchu, Lechii i Piaście, który przeprowadził „wielką inwazje” na Wrocław. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się ultrasi Jagiellonii, którzy na otwarcie nowego obiektu w Białymstoku zaprezentowali dwie oprawy. Co jeszcze działo się w poprzedni weekend? Zapraszamy do relacji z trybun!

Cracovia – Ruch Chorzów
kibiców: 6112

w tym gości: 710
piątek, 17 października, godz. 18:00

Ruch po ponad miesięcznej przerwie wyjazdowej w Krakowie stawił się w dobrej liczbie. Przy wchodzeniu na obiekt bardzo duże problemy robiła ochrona, która wpuszczała w grupkach po max. 10 osób. Niektóre osoby na stadion weszły dopiero w 80. minucie meczu. Niebiescy na płotach wywiesili 14 flag, a 2 transparenty odnoszące się do zatrudnionego niedawno u nich Bednarza nie zostały wpuszczone.
Kibice „Pasów” frekwencją w młynie nie powalają, widać sporo pustych miejsc. Jak można zauważyć motywują się oni głównie na mecze zgodowe i kosowe, a frekwencja na pozostałych spotkaniach uzależniona jest głównie od wyników drużyny.

Legia Warszawa – Lechia Gdańsk
kibiców: 18 171
w tym gości: 834

piątek, 17 października, godz. 20:30

W piątkowy wieczór w Warszawie stawiło się 834 kibiców Lechii, co uznać możemy za dobrą liczbę. Wejście na  stadion przebiegło sprawnie, ale nie wpuszczono serpentyn, które musiały zostać przed stadionem. Goście na sektorze wywiesili 7 flag, w tym jedną debiutującą „LG Siedlce” oraz dwie zgodowiczów. Ich doping wypadł dobrze, warto zaznaczyć, że prowadzony był bez asysty bębnów, które musiały zostać poza stadionem. Gdańszczanie zaprezentowali także oprawę na którą składały się rozwinięte pasy materiałów oraz flagi na kiju po bokach. Całość dopełniła skromna ilość pirotechniki.
Legia na płocie „Żylety” zaprezentowała sporych rozmiarów flagę rozwinięcia skrótu „CWKS” , skutecznie konkurowali oni w dopingu z ekipą Lechii, nie brakowało uprzejmości z obu stron.

kibice_legia_lechia_1415Oprawa Lechii – fot. lechia.net

kibice2_legia_lechia_1415

„Żyleta” podczas meczu z Lechią

Lechia w Warszawie:
[youtube id=”4y3UxfXsxI4″]

Śląsk Wrocław – Piast Gliwice
kibiców: 14 746
w tym gości: ok. 400

sobota, 18 października, godz. 15:30

Na sobotni mecz z Piastem kibice Śląska w końcu liczniej przybyli na stadion, bowiem w poprzednich spotkaniach średnia frekwencja wynosiła około 8-9 tysięcy widzów. Wpływ na to mógł mieć widok wielkiej mobilizacji gliwiczan, albo dobre wyniki zawodników Śląska. W młynie gospodarzy zawisło sporo flag, doping słyszany z tego sektora na pewno był głośniejszy niż ten dochodzący z sektora dla przyjezdnych.
Kibice Piasta na to spotkanie nakręcali się od około 2 tygodni przed meczem. Planowali „wielką inwazję” na Wrocław. Jak wyszło? Zobaczyć można na zdjęciach poniżej, chociaż jak na ich liczba ta jest prawie maksimum możliwości. Piast do Wrocławia przywiózł 5 flag, po meczu kibice zaliczyli spięcie z ochroną. Co do „wielkiej inwazji” tyle… 😉

 kibice_slask_piast_1415Sektor gości we Wrocławiu

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Górnik Łęczna
kibiców: 3 200
w tym gości: 0

sobota, 18 października, godz. 15:30

Z wiadomych przyczyn w Bielsku-Białej  nie mogli pojawić się kibice gości – remont się przedłuża i tak na prawdę nie wiadomo kiedy w końcu jakaś ekipa gości będzie mogła tam oficjalnie zawitać.
Kibice Podbeskidzia wywiesili 2 flagi oraz 2 transparenty: zapraszający na wyjazd do Krakowa oraz dla braci z Serbii: „Kosove jest Serbskie”. Na sektorze powiewało także kilka flag na kijach.

kibice_podbeskidzie_leczna_1415

Jagiellonia Białystok – Pogoń Szczecin
kibiców: 21 196
w tym gości: 0

sobota,18 października, godz, 18:00

Mecz z Pogonią cieszył się wśród białostockich kibiców dużym zainteresowaniem, a to wszystko z powodu pierwszego meczu na w całości zmodernizowanym nowym obiekcie. Przed meczem zorganizowany został przemarsz przez miasto, podczas którego odpalono trochę piwo. Na trybunach zasiadł komplet publiczności. Podczas spotkania na „Ultrze” zaprezentowane zostały dwie oprawy: Na pierwszą składała się kartoniada w barwach, która utworzyła napis „JAGA”, zaś w centralnej części oprawy został przedstawiony młynowy z megafonem. Na płocie wywieszono transparent: ZE SŁONECZNEJ DZIŚ LECI PRZESŁANIE, ULTRA MA MOC I TAK JUŻ POZOSTANIE!”. Druga prezentacja to duża ilość rzuconego konfetti oraz serpentyn. Mamy nadzieję, że białostoczanie podtrzymają frekwencję na nowym obiekcie i za każdym razem zasiadał będzie tam komplet widzów.
W Białymstoku nie pojawili się kibice gości. Powodem ich nieobecności był brak zainteresowania tym wyjazdem w efekcie czego sektory buforowe oraz sektor gości były możliwe do wykupienia przez gospodarzy. Informacja ta pojawiła się jednak za późno, więc na meczu otwarcia nie zasiadł komplet publiczności, lecz dużo nie brakowało.

kibice_jagiellonia_pogon_1415

kibice2_jagiellonia_pogon_1415

Oprawy „Jagi” – fot. jagiellonia.net/stadionowioprawcy.net

Przemarsz kibiców:
[youtube id=”kDrEX10cD3I”]

Oprawa:

[youtube id=”wO0IYS5gamY”]

Korona Kielce – Lech Poznań
kibiców: 7 401
w tym gości: 0

niedziela, 19 października, godz. 15:30

Kibice „Kolejorza” nie pojawili się w Kielcach z powodu zakazu wyjazdowego za odpalone race w Warszawie.
Gospodarze w swoim młynie wywiesili 13 flag, całe spotkanie prowadzili dobry doping, na sektorze powiewały także flagi na kijach.

Górnik Zabrze – Wisła Kraków
kibiców: 3 000
w tym gości: 0

niedziela, 19 października, godz. 15:30

Galeria: LINK
Relacja: LINK

Zawisza Bydgoszcz – GKS Bełchatów
kibiców: 2 600
w tym gości: 0

poniedziałek, 20 października, godz. 18:00

Na meczu zjawiło się zaledwie 2 600 pionków Osucha, a o samym meczu można napisać tylko tyle, że był. Na trybunach piknik, widać, że frekwencji nie poprawia nawet rozdawanie sporej ilości wejściówek za darmo. No cóż… z kibolami nie wygracie!

Źródło: Roosevelta81.pl
Fot.: Jagiellonia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments