Kibicowskie podsumowanie kolejki: Derby w Gliwicach, serpentyny w Poznaniu, piękna oprawa Śląska!

g.rajda  -  11 marca 2015 18:21
0
1841

kibice_slask_legia_1415

Dla kibiców Górnika miniony weekend upłynął pod znakiem derbów w Gliwicach, ciekawie jednak było także na innych stadionach. Bardzo dobrze wypadł Śląsk Wrocław – ponad 20 tysięcy widzów na stadionie oraz jedna z lepszych opraw ich grupy Ultras. Oprawę mieliśmy oglądać także podczas spotkania Lecha z Jagiellonia, jednak podczas meczu podjęta została decyzja o nie pokazywaniu jej. Co jeszcze działo się w minionej kolejce? Zapraszamy do kibicowskiego podsumowania kolejki!

Ruch Chorzów – Pogoń Szczecin
kibiców: 5 562

w tym gości: 142
piątek, 6 marca, godz. 18:00

W piątkowy wieczór do Chorzowa przyjechało 142 kibiców ze Szczecina, którzy mieli ze sobą flag. Całe spotkanie starali się prowadzić doping, jednak nie mieli większych szans przebitki przez gospodarzy.

kibice_ruch_pogon_1415

Lech Poznań – Jagiellonia Białystok
kibiców: 18 523
w tym gości: 320
piątek, 6 marca, godz. 20:30

Do Poznania zawitało 320 fanatyków „Jagi”, którzy w podróż udali się autokarami. Na sektorze wywiesili 4 flagi, całe spotkanie prowadzili dość dobry doping. Kibice Lecha Poznań zrezygnowali z prezentacji oprawy na meczu, natomiast po raz kolejny w Kotle pojawiło się flagowisko oraz spory pokaz serpentyn. Lechici tego dnia prowadzili dobry doping.

kibice_lech_jagiellonia_1415

Wisła Kraków – Zawisza Bydgoszcz
kibiców: 9 190
w tym gości: 0
sobota, 7 marca, godz. 15:30

Z wiadomych przyczyn do Krakowa nie zawitali kibice Zawiszy. Na trybunach gospodarzy zasiadło 9 tysięcy kibiców. Liczba niezbyt imponująca, jednak Ci, którzy na trybunach się zjawili po raz kolejny pokazali, że gra piłkarzy i atrakcyjność rywala nie są dla nich najważniejsze. Doping Wiślaków podczas spotkania stał na dobrym poziomie pomimo sporej ilości wolnych miejsc w młynie.

kibice_wisla_zawisza_1415

Piast Gliwice – Górnik Zabrze
kibiców: 8 102
w tym gości: 981
sobota, 7 marca, godz. 15:30

Relacja – KLIKNIJ W TEN LINK

Galeria – Roosevelta81.pl – TUTAJ
Galeria – Torcida.eu cz.1 – TUTAJ
Galeria – Torcida.eu cz.2 – TUTAJ

Doping:
[youtube id=”JtS6_jQOEzo”]

kibice3_piast_gornik_1415

Lechia Gdańsk – GKS Bełchatów
kibiców: 9 761
w tym gości: ok. 100
sobota, 7 marca, godz, 18:00

Goście pomimo mobilizacji od dłuższego czasu, w Gdańsku pojawili się w około 100 osób. Bełchatowianie przywieźli ze sobą jedną flagę „Torfiorze” i w miarę możliwości dopingowali swój zespół przez całe spotkanie. Frekwencja gospodarzy na kolana nie powaliła, jednak dolny poziom młyna został dość szczelnie wypełniony. Gospodarze wywiesili kilkanaście flag i całe spotkanie prowadzili doping.

kibice_lechia_gks_1415

kibice2_lechia_gks_1415

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Korona Kielce
kibiców: 4 875
w tym gości: 0
niedziela, 8 marca, godz. 15:30

Do Bielska-Białej nie zawitali kibice gości, spowodowane jest to wykończeniami przy budowanie nowego stadionu. W młynie gospodarzy zawisły 2 flagi oraz zaprezentowane zostało flagowisko.

kibice_podbeskidzie_korona_1415

Śląsk Wrocław – Legia Warszawa
kibiców: 21 005
w tym gości: 0
niedziela, 8 marca, godz. 18:00

Relacja kibiców Śląska:

Oprawa „Takich Kobiet nam potrzeba!” Dzisiaj zaprezentowana została oprawa przygotowana przez stowarzyszenie kibiców Wielki Śląsk. Miała ona symboliczny wymiar i upamiętniała dwie wielkie i niezłomne polskie patriotki, które do końca swojego życia walczyły o wolną i niezależna Polskę.  Oprawa składała się z transparentu i sektorówki. Na transparencie widniało hasło: TAKICH KOBIET NAM POTRZEBA. Na sektorówce znalazło się uzupełnienie tego hasła: „ZACHOWAŁY SIĘ JAK TRZEBA” oraz dwa wielkie wizerunki „Inki”, czyli Danuty Siedzikówny i Anny Walentynowicz. W górnej części sektora zabłysły race które nadały tej oprawie większego blasku. Czas oprawy był nieprzypadkowy. Tydzień temu delegacja Wielkiego Śląska gościła w Gdańsku na uroczystościach upamiętniających Żołnierzy Wyklętych. Podczas obchodów ogłoszono już oficjalnie, że znaleziony został grób legendarnej Inki.

Z Gdańska pochodzi również niezłomna Anna Walentynowicz, która była legendą prawdziwej Solidarności i do końca swoich dni walczyła o prawdę, nie godząc się na zgniłe kompromisy zawarte przy okrągłym stole. Dziś „święto” 8 marca, Dzień Kobiet, który w Polsce nabrał propagandowego znaczenia w czasie komuny. Tej komuny, która zwalczała Żołnierzy Wyklętych i Ludzi Solidarności.  Dziś to my śmiejemy się im w twarz i w dniu, który miał służyć ich komunistycznej propagandzie prezentujemy dwie wielkie patriotki i niezłomne kobiety, które oni próbowali wymazać z kart historii Polski. Dla naszego środowiska upamiętnione dzisiaj, wielce zasłużone dla Polski kobiety mają szczególny wymiar.

Ich niezłomna postawa służy za wzór do naśladowania. Pokazuje, że nasze cele to realne marzenia. Mimo przeciwności losu podążamy pewnym krokiem i nawet jeśli czasami robimy krok do tyłu to tylko po to bym potem następnie dwa kroki zrobić do przodu. Szczególne podziękowania dla grupy Ultras Silesia. Ultrasi Śląska zarywali nocki by wszystko było gotowe na czas. Do 5 rano w dzień meczu wykańczali sektorówkę by na meczu mogli ją wszyscy podziwiać ku chwale Wielkiego Śląska.”

Legioniści nie zawitali do Wrocławia z powodu zamkniętego sektora gości po tym jak odpalili oni pirotechnikę podczas meczu pucharowego.

kibice_slask_legia_1415

Górnik Łęczna – Cracovia
kibiców: 3 498
w tym gości: 88
poniedziałek, 9 marca, godz. 18:00

W poniedziałek do Łęcznej zawitało 88 kibiców Cracovii (w tym 4 zgodowiczów z Gdyni). Dla gospodarzy 3,5 tysiąca kibiców w dzień inny niż weekend to dobry wynik, tym bardziej, że liczba fanatyków na młynie nie była aż tak tragiczna.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl/tspodbeskidzie.pl/12zawodnik.pl/kkslech.com/kibicewisly.pl/lechia.net

 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments