Piast – Górnik kibicowsko: Gliwice miastem Górnika! (wideo i galeria)

g.rajda  -  9 marca 2015 21:32
0
3168

IMG_2108.JPG

Sobotni dzień był przede wszystkim świętem dla kibiców Górnika Zabrze z Gliwic – miasta od wielu lat uważanego za miasto należące do Torcidy. Kibice 14-krotnego Mistrza Polski, którzy udali się na „Tesco Arenę” zaprezentowali się naprawdę świetnie. Wstępem do meczu był wspólny przemarsz na stadion miejski w Gliwicach.

kibice4_piast_gornik_1415

Zbiórka jak zwykle zaplanowana była na parkingu przy stadionie, gdzie od rannych godzin widać było wiele radiowozów. Z godziny na godzinę przybywało także kibiców. Przed godziną 12 wszyscy wyruszyli, oczywiście w sporej obstawie policji. Na czele ekipy zobaczyć można było flagę „Torcida Gliwice” – wspominaliśmy bowiem, że ten mecz to ich święto, więc fakt obecności właśnie tej flagi nie powinien nikogo dziwić. Jako że szliśmy na „Tesco Arenę” zabraliśmy ze sobą wózek na zakupy, w którym jechały bębny.

kibice3_piast_gornik_1415

Raz za razem na trasie odpalana była przeróżna pirotechnika, niestety z każdym kilometrem przybywało też obstawy, a przed samym Centrum pojawili się także policjanci na koniach, a między blokami policjanci z wyposażeniem antyterrorystów… Cóż, wiadomo jak my – kibice jesteśmy postrzegani, ale: „Kibic to nie bandyta!!!”, na szczęście obyło się bez prowokacji.

kibice5_piast_gornik_1415

Trasę urozmaicana była nie tylko pirotechniką. Co jakiś czas głośny śpiew zabrzańskiej Torcidy rozbrzmiewał głównie „pozdrawiając” ciekawskich ludzi w oknach i zaznaczając kto rządzi w tym mieście. Kilkukrotnie także wszyscy zatrzymywali się i „padali” na ziemię, ale tylko po to, by z potężnym rykiem wyskoczyć w górę i zaśpiewać m.in. „My jesteśmy chłopcy z Zabrza…”.

Pod stadionem cała grupa pojawiła się około godziny 13:45. Wejście nie przebiegało sprawnie, w zasadzie wyglądało to tragicznie. Z 4 bramek czynne były tylko dwie, przez które kibice przepuszczani byli w tempie gorszym niż w Warszawie, w efekcie czego gdy mecz się rozpoczął, a spora grupa fanów czekała jeszcze na wejście.

kibice6_piast_gornik_1415

Pomimo wcześniejszych starań Stowarzyszenia Kibiców Górnika, nie została przyznana dodatkowa pula biletów, oficjalnie wiec otrzymaliśmy 981 wejściówek z czego oczywiście wszystkie zostały wyprzedane i w takiej też liczbie Torcida stawiła się na sektorze dla gości, który został dobrze oflagowany 9 płótnami: „Górnik”, „Szacunek się należy”, „Torcida Gliwice”, „Torcida Crew”, „Ultras”, „Będziemy z Tobą aż do śmierci”, „Sekcja Knurów”, „XXX Torcida” oraz debiutująca na tym spotkaniu flaga kibiców z Pyskowic. Zawisły także 2 transparenty: „Siwy PDW” i „Ś.P. Tasior”. Przez całe spotkanie z sektora gości słychać było konkretny, głośny i fanatyczny doping, który nie słabł nawet po straconych bramkach. Co jakiś czas „pozdrawialiśmy” także przeciwników, ale nie było to zbyt częste.

A gospodarze? Nie będziemy się zbytnio o nich rozpisywać, bo też nie ma o czym, albo i o kim mówić. Przez całe spotkanie prowadzili doping, mocniejsze momenty zaliczyli tylko po strzelonych bramkach. Wywiesili sporo flag, w tym jedną nową –  „Zabrze”, która mówi raczej sama za siebie i komentarz odnośnie jej jest zbędny. W młynie i narożnikach widać było trochę wolnych miejsc, więc nawet „mecz sezonu” nie był dla kibiców Piasta odpowiednim powodem do przyjścia na stadion (a może więcej kibiców po prostu nie ma? 🙂 ). Po meczu w młynie gospodarzy pojawiła się też pirotechnika. Tyle odnośnie Piasta.

IMG_2771.JPG

Przed nami spotkanie z Podbeskidziem (14.03 g. 15:30), a następnie czeka nas wyjazd do Gdańska na mecz z tamtejszą Lechią. Nad morze kibice Górnika udadzą się pociągiem specjalnym, wejściówki z biletem na pociąg sprzedawane są w cenie 110 zł, zapisy już ruszyły! W szeregach Torcidy wyczuwalna jest spora mobilizacja (także kibiców z emigracji i odległych FC), spodziewać się więc możemy bardzo dobrej liczby. Ty również nie czekaj na ostatni moment i już dziś zapisz się na wyjazd. Obowiązkowo poinformuj o tym swoich znajomych!

Transparent na płocie stadionu:

kibice_piast_gornik_1415

Kibice ze Stolarzowic&Zbrosławic przed meczem z Piastem:

kibice2_piast_gornik_1415

Plakaty dotyczące wyjazdu:

Wszyscy na Lechie_2

Wszyscy na Lechie

„W GLIWICACH BEZ ZMIANY – TORCIDA PANY!”

Galeria – Roosevelta81.pl – TUTAJ
Galeria – Torcida.eu cz.1 – TUTAJ
Galeria – Torcida.eu cz.2 – TUTAJ

Doping:
[youtube id=”JtS6_jQOEzo”]

Foto: Roosevelta81.pl/Torcida.eu
Źródło: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments