Kibicowska relacja ze spotkania z Sandecją. Prawie 12 tys. widzów na trybunach!

Slazier  -  19 marca 2017 16:54
0
5802

Spotkanie Górnika z Sandecją Nowy Sącz z wysokości trybun oglądało dokładnie 11 456 widzów. Można śmiało powiedzieć, że osoby, które zdecydowały się spędzić ten piątkowy wieczór na stadionie im. Ernesta Pohla nie mają czego żałować. Górnik odniósł kolejne zwycięstwo, a ozdobą spotkania były dwa trafienia Łukasza Wolsztyńskiego.

Tego dnia szczelnie wypełniliśmy dolną część młyna i głośno dopingowaliśmy przez całe spotkanie. Frekwencja była gorsza niż w meczu derbowym z GKS-em Tychy, ale również pora rozpoczęcia widowiska zdecydowanie mniej atrakcyjna. Mimo wszystko nasz wynik należy uznać za dobry, ale wiemy że stać nas na więcej! Warto zaznaczyć, że frekwencja w Zabrzu jest lepsza niż na niejednym ekstraklasowym stadionie.

W drugiej części spotkania nie zabrakło obustronnej wymiany uprzejmości z kibicami drużyny przyjezdnej. Dobrze wiemy, że stosunki Sandecji i naszych braci z Dębicy są „nie najlepsze”. Kilkukrotnie daliśmy im do zrozumienia, że na Podkarpaciu liczą się tylko najstarsi Biało-Zieloni w Polsce. Tego dnia bardzo dobrze wyszła nam piosenka zgodowa „Bo w Dębicy i w Zabrzu jest wiara”, która była śpiewana przez cały stadion.

Na trybunach wywiesiliśmy następujące flagi: Emigracja, Torcida Gliwice, Władcy Górnego Śląska, Torcida Libiąż, Knurów Zawsze z Wami, Pszczyna, Wyznawcy Górnika, Torcida Piekary, Pyskowice, Torcida Żory, Torcida Crew, Torcida Ruda Śląska, KKN, Wesoła, ŚP. Dawid, Orzesze, Rydułtowy, Będziemy z Tobą aż do śmierci, a także transparent Kama PDW.

Po końcowym gwizdku arbitra piłkarze podeszli pod nasz sektor by razem cieszyć się ze zwycięstwa! Wspólnie odśpiewaliśmy tradycyjne „Cały Świat już wie” oraz „Serce się raduje”, i podziękowaliśmy naszym graczom za wygrane spotkanie. Liczymy na więcej!

Kibice Sandecji do Zabrza przyjechali transportem kołowym (4 autokary + samochody), a na sektor z powodu wypadku na trasie weszli dopiero w przerwie spotkania. Przywieźli ze sobą 3 flagi: Sączersi, Sekcja Turystyczna oraz Jasielski Klub Sportowy. Prowadzili doping, jednak nie mieli szans na przebicie przy naszej dobrej dyspozycji wokalnej. Do głosu doszli dopiero po zakończeniu spotkania, gdy stadion stopniowo pustoszał. Spodziewaliśmy się lepszej liczby Sandecji, a ich występ w Zabrzu raczej nie będzie długo zapamiętany.

Doping z meczu: Tutaj
Galeria z meczu: Tutaj

Widzimy się w Kluczborku!

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments