Kibicowska relacja ze spotkania z Olimpią Grudziądz. „Serce się raduje”

Slazier  -  11 kwietnia 2017 13:59
0
4792

Sobotnie spotkanie Górnika z Olimpią Grudziądz oglądało 8932 widzów. Każdy sympatyk zabrzańskiej drużyny, który zdecydował się oglądać ten mecz na stadionie im. Ernesta Pohla na pewno nie żałował swojej decyzji.

Podczas tego spotkania wypełniliśmy dolną część młyna i prowadziliśmy bardzo dobry doping przez całe 90 minut. Dwie bardzo szybko strzelone bramki niewątpliwie wpłynęły na wszystkich zainteresowany i jeszcze bardziej zmobilizowały nas do wokalnego wysiłku.

Tego dnia wywiesiliśmy następujące flagi: „Górny Ślonsk”, „Patrioci”, „Na Śląsku Górnicze Życie”, „Młoda Torca”, „KKN”, „Śp. Dawid”, „Grupa Rudzka”, „Torcida Crew”, „Szacunek się Należy”, „14.12.1948”, „Władcy Górnego Śląska”, „Super Torca”, „Supporters”, „Górnik Zabrze”, „We’ll Never Surrender” oraz transparenty „Robson, Siwy, Kama PDW” i „Afery Bez Białek Kręcicie Z Psami Interesy Robicie PsychoCBŚ”.

Piłkarze dostosowali się do naszego poziomu i odnieśli bardzo cenne zwycięstwo. Daliśmy do zrozumienia naszym piłkarzom, że środowe spotkanie z Zagłębiem jest dla nas bardzo ważne i jedynym rezultatem, który nas zadowoli będzie zwycięstwo Górnika. Po końcowym gwizdku rozległo się także głośne: „Serce się raduje”.

Olimpia do Zabrza wybrała się transportem kołowym, a ich liczbę szacujemy na ok. 70 głów. Prowadzili doping, jednak mieli kilka przestojów, a z naszej perspektywy byli bardzo słabo słyszalni. Do głosu doszli tylko, gdy sektory Torcidy już opustoszały, a przyjezdni czekali na opuszczenie obiektu.

Kibice Olimpii na sektorze wywiesili dwie flagi: „Grudziądzanie”, „1943” oraz transparent „Śp. Kuba”. Po ich stronie zabrakło oprawy. Olimpia mobilizowała się na ten mecz, i z uwagi na dogodny termin rozgrywania meczu spodziewaliśmy się, że zawitają do nas w lepszej liczbie.

Już teraz zachęcamy wszystkich kibiców do udziału w środowych derbach z Zagłębiem!

Galeria z meczu: Kliknij

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments